Цените на петрола отбелязаха спад по време на азиатската търговия в сряда поради данни от индустрията, сочещи трайно нарастване на запасите в САЩ.
Въпреки това степента на спада бе смекчена от продължаващите опасения във връзка с геополитическото напрежение в Близкия изток.
Късно във вторник данни от промишлеността разкриха неочаквано увеличение на запасите в САЩ за седмицата, приключваща на 3 май, което допълнително подкопа очакванията за свиване на световните доставки. Междувременно Израел продължи да нанася въздушни удари по Рафах в южната част на Газа, като преговорите за прекратяване на огъня с Хамас не отбелязаха особен напредък.
Фючърсите на петрола сорт „Brent„, чийто срок на доставка изтича през юли, се понижиха с 1% до $82.28 за барел.
Фючърсите на петрола сорт „West Texas Intermediate“ спаднаха със същия процент до $77.60 (0.59%) за барел към 10:35 ч. българско време.
Силата на долара също оказа натиск върху цените на петрола, тъй като представителите на Федералния резерв омаловажиха възможността за понижаване на лихвените проценти през тази година.
По данни на Американския петролен институт, публикувани във вторник, петролните запаси в САЩ са се увеличили с 0.5 милиона барела за седмицата, приключваща на 3 май, което се разминава с очакванията на анализаторите за намаление с 1.4 милиона барела. Това се случи след неочакваното нарастване на запасите през предходната седмица, което породи спекулации, че световните петролни пазари може би не са толкова свити, колкото се очакваше първоначално.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.