Цените на петрола отбелязаха спад по време на азиатската търговия в сряда поради данни от индустрията, сочещи трайно нарастване на запасите в САЩ.
Въпреки това степента на спада бе смекчена от продължаващите опасения във връзка с геополитическото напрежение в Близкия изток.
Късно във вторник данни от промишлеността разкриха неочаквано увеличение на запасите в САЩ за седмицата, приключваща на 3 май, което допълнително подкопа очакванията за свиване на световните доставки. Междувременно Израел продължи да нанася въздушни удари по Рафах в южната част на Газа, като преговорите за прекратяване на огъня с Хамас не отбелязаха особен напредък.
Фючърсите на петрола сорт „Brent„, чийто срок на доставка изтича през юли, се понижиха с 1% до $82.28 за барел.
Фючърсите на петрола сорт „West Texas Intermediate“ спаднаха със същия процент до $77.60 (0.59%) за барел към 10:35 ч. българско време.
Силата на долара също оказа натиск върху цените на петрола, тъй като представителите на Федералния резерв омаловажиха възможността за понижаване на лихвените проценти през тази година.
По данни на Американския петролен институт, публикувани във вторник, петролните запаси в САЩ са се увеличили с 0.5 милиона барела за седмицата, приключваща на 3 май, което се разминава с очакванията на анализаторите за намаление с 1.4 милиона барела. Това се случи след неочакваното нарастване на запасите през предходната седмица, което породи спекулации, че световните петролни пазари може би не са толкова свити, колкото се очакваше първоначално.
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.