Централната банка на Обединените арабски емирства (ОАЕ) наскоро представи нов план за емитиране на дигиталната си валута, известна като "дигитален дирхам".
Това предложение е част от програмата на страната за трансформация на финансовата инфраструктура (FIT), която се състои от девет ключови инициативи.
През следващите 12 до 15 месеца ще бъде осъществена началната фаза на стратегията, която се състои от три компонента:
Въвеждането на CBDC в САЩ породи опасения за финансовата неприкосновеност, а конгресменът Том Емър представи Закона за борба с наблюдението на CBDC, за да блокира стартирането на проекта за дигитален долар от Федералния резерв.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Експлозивен ръст покрай промените в политиката на Фед – А. Хейс
Въвеждането на дигиталното евро на Европейската централна банка (ЕЦБ) понастоящем дава приоритет на електронната търговия и на разплащанията от човек на човек (peer-to-peer).
Същевременно Банката за международни разплащания (BIS) наскоро приключи своя проект “Icebreaker”, който изследва потенциалните ползи и трудностите, свързани с използването на CBDC в международните плащания.
Според данни на DeFiLlama от 31 май MakerDAO, децентрализиран паричен пазар, базиран на Етериум, който предоставя възможност за заемане на активи, включително ETH, изразходва приблизително $27.66 милиона годишно, за да поддържа протокола.
Bybit, платформа за обмен на криптовалути, наскоро реши да прекрати услугите си в Канада, следвайки стъпките на лидера в бранша Binance.
Неотдавнашното одобрение на законопроекта за тавана на дълга на САЩ от Камарата на представителите взе изненадващ обрат, тъй като спорната тема за крипто данъчното облагане беше ефективно заобиколена.
Коалицията БРИКС се стреми към разширяване на своя съюз, както посочи един от нейните ключови членове.