Броят на портфейлите в мрежата на Cardano (ADA) е нараснал с над 100,000 досега през последния месец след срива на FTX.
Според данни броят на портфейлите в мрежата е нараснал с над 100,000 като от около 3.6 милиона в началото на месеца е достигнал над 3.7 милиона към момента на писане на статията.
Мрежата на ADA продължава да се разраства въпреки каскадните ефекти причинени от фалиралата крипто борса FTX и загубеното доверие в централизираните борси, a наскоро Cardano достигна ново постижение с пускането на първата си стабилна монета.
⚡️Synthetic Assets and $iUSD are live on #Cardano with Indigo Protocol v1🔥 $INDY
🔮https://t.co/690C28pGz5 pic.twitter.com/x9N7VbnZSX
— Indigo | Synthetic Assets on Cardano (@Indigo_protocol) November 21, 2022
В блокчейна на Cardano се създават и други стабилни монети. Търговското звено на ADA – EMURGO обяви планираното пускане на новата си стабилна монета USDA, която е фиксирана към долара. Тя е първата, напълно обезпечена с фиатни средства, съответстваща на регулаторните изисквания за стабилни монети в екосистемата на Cardano.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC): Мечият пазар почти се изчерпа, твърди директора на deVere Group
Според информацията EMURGO USDA използва стабилността на щатския долар в комбинация със сигурността, ниските такси и екологичния блокчейн на Cardano.
Освен това стабилната монета предлага „заключване на стойността на криптоактивите на инвеститорите чрез фиксация със съотношение 1:1 с щатския долар. В допълнение инвеститорите получават намаляване на волатилността и отключване на бързи глобални транзакции без забавянето на традиционното банкиране„.
Също така задвижваната от Cardano алгоритмична стабилна монета DJED ще бъде пусната в началото на 2023 г. в основната мрежа на платформата за смарт договори.
XRP излезе от продължилата месеци консолидация с подновена бича инерция, което възроди интереса на трейдърите към следващата ѝ основна ценова цел.
Том Лий, управляващ партньор и ръководител на отдел “проучвания“ във Fundstrat Global Advisors, наскоро изрази бичата си позиция по отношение на Eтериум, като я свърза пряко с бързия растеж на сектора на стабилните монети.
Етериум (ETH) предизвика златен кръст срещу Биткойн (BTC) – технически модел, който в миналото е предшествал масивни ралита на алткойните.
Крипто анализаторът „Altcoin Sherpa“ се спря на последните ценови действия на $HYPE, като предположи, че токенът може да е завършил по-голямата част от сегашния си бичи етап.