Начало » Регулации » Канада забранява ливъриджа при търговията с криптовалути

Канада забранява ливъриджа при търговията с криптовалути

13.12.2022 13:48 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Канада забранява ливъриджа при търговията с криптовалути

Криптоборсите, които работят в Канада, трябва да отделят средствата на потребителите от оперативните пари и да спрат да предлагат ливъридж на маржин трейдърите занапред.

Това гласят новите насоки, определени от Канадските администратори по ценни книжа (CSA), организация, която обединява регулаторите на ценни книжа в региона.

Платформите за криптотърговия също така ще бъдат задължени да съхраняват активите на базираните в Канада потребители при „подходящ“ квалифициран попечител, се казва в изявление на CSA от понеделник. Попечителите се считат за квалифицирани, ако са регулирани в Канада, САЩ или подобна юрисдикция.

След неотдавнашните събития на криптопазара CSA засилва подхода си към надзора на платформите за криптотърговия, като разширява съществуващите изисквания за платформите, опериращи в Канада„, заяви организацията.

Маржин търговията с криптовалути ще бъде забранена за всички базирани в Канада трейдъри, включително институционални клиенти и организации. Сингапур обмисля подобен ход за инвеститорите на дребно.

Новите ограничения на Канада идват около един месец след като борсата FTX на Сам Банкман-Фрийд се срина, което доведе до нейния фалит.

Новият главен изпълнителен директор на FTX Джон Джей Рей свидетелства пред Конгреса в понеделник, че платформата е смесила активите на потребителите със сестринската фирма за търговия Alameda Research в опит да генерира допълнителни приходи за себе си.

Регулаторите на CSA също така предупредиха криптоборсите да не предлагат подкрепа за криптовалути, които могат да се считат за ценни книжа. Според регулаторите стабилните монети могат да се считат за такива.

CSA е на мнение, че стабилните монети или споразуменията за стабилни монети могат да представляват ценни книжа и/или деривати„, заяви групата. Криптоборсите трябва да разполагат с установени политики и процедури, за да определят дали дигиталните активи, които изброяват, са ценни книжа или деривати.

Не е ясно кога точно ще влязат в сила новите разпоредби, въпреки че платформите могат да очакват да се свържат с тях индивидуално, за да обсъдят промените.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Очаква ни глобален икономически колапс – Робърт Кийосаки


Джейкъб Робинсън, адвокат в канадската правна фирма McCarthy Tétrault, написа в Twitter, че новите правила могат да окажат голямо въздействие върху местните криптоборси занапред.

„Тази категоризация може да доведе до масово делистване на стабилни монети от канадските борси“, каза Робинсън.

Не сме били по-близо до окончателно изявление [по отношение на] стабилните монети като ценни книжа/деривати.

През септември миналата година Комисията по ценни книжа на Онтарио (OSC), най-големият финансов регулатор в Канада, категорично забрани на криптоборсите, опериращи на местно ниво, да взаимодейства с водещата стабилна монета Tether (USDT) – въпреки че не е заявила изрично дали счита токена за ценна книга.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Предстои важна седмица за криптовалутите в САЩ – какво да очакваме?

На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.

13.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Американският сенат избра крипто застъпник за председател на ОСС

Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.

11.07.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Австралия стартира тестови период за CBDC

Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.

10.07.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Министерството на финансите на САЩ премахва правило за крипто отчет

Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.

10.07.2025 18:10 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.