Понастоящем БРИКС представлява коалиция от пет държави - Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка - с обща цел за съвместно развитие.
През 2012 г., по време на Четвъртата среща на върха на БРИКС в Ню Делхи, Индия предложи създаването на нова многостранна банка за развитие, която да обединява ресурси за инфраструктурни проекти и проекти за устойчиво развитие в рамките на държавите от групата „P5„.
Това предложение се материализира на последвалата Пета среща на върха през 2013 г., което доведе до създаването на Банката на БРИКС. Декларацията за създаването на НБР на БРИКС беше официално подписана на Шестата среща на върха на БРИКС на 15 юли 2014 г. във Форталеза, Бразилия.
Основният мотив за създаването на Новата банка за развитие на БРИКС произтича от справедливата икономическа оценка на политиките на Международния валутен фонд и Световната банка. Дейността на тези институции не отчита последователно позициите на Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка. За да се намалят опасенията на националните правителства и да се осигури справедливо представителство, находчивата идея, предложена от индийските партньори, беше превърната в реалност.
Целите на Новата банка за развитие на БРИКС включват предоставяне на заеми и инвестиции в подкрепа на публични и частни проекти в страните членки, сътрудничество с международни и национални организации, подпомагане на подготовката и изпълнението на инфраструктурни и инвестиционни проекти, подкрепа на проекти, включващи финансовите интереси на множество страни членки на БРИКС, както и създаване и управление на специализирани фондове, съобразени с общите цели на Новата банка за развитие.
Инициативите, предприети за създаването и функционирането на организацията, създадена от държавите членки на БРИКС, представляват конструктивен принос за развитието на международните отношения. Засиленото сътрудничество и взаимопомощта ще станат по-достъпни с по-широко инвестиционно участие от капитала на банката.
Подчертаването на ключови аспекти от дейността на банката дава цялостна представа за цялостния икономически пейзаж. Пряката комуникация, особено по финансови въпроси, влияе положително върху общия фон на отношенията и улеснява подобряването на взаимовръзките между различните региони на света.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.