Home

БРИКС: Защо е Новата банка за развитие и каква е нейната работа

12.11.2023 21:00 2мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
БРИКС: Защо е Новата банка за развитие и каква е нейната работа

Понастоящем БРИКС представлява коалиция от пет държави - Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка - с обща цел за съвместно развитие.

През 2012 г., по време на Четвъртата среща на върха на БРИКС в Ню Делхи, Индия предложи създаването на нова многостранна банка за развитие, която да обединява ресурси за инфраструктурни проекти и проекти за устойчиво развитие в рамките на държавите от групата “P5“.

Това предложение се материализира на последвалата Пета среща на върха през 2013 г., което доведе до създаването на Банката на БРИКС. Декларацията за създаването на НБР на БРИКС беше официално подписана на Шестата среща на върха на БРИКС на 15 юли 2014 г. във Форталеза, Бразилия.

Основният мотив за създаването на Новата банка за развитие на БРИКС произтича от справедливата икономическа оценка на политиките на Международния валутен фонд и Световната банка. Дейността на тези институции не отчита последователно позициите на Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка. За да се намалят опасенията на националните правителства и да се осигури справедливо представителство, находчивата идея, предложена от индийските партньори, беше превърната в реалност.

Целите на Новата банка за развитие на БРИКС включват предоставяне на заеми и инвестиции в подкрепа на публични и частни проекти в страните членки, сътрудничество с международни и национални организации, подпомагане на подготовката и изпълнението на инфраструктурни и инвестиционни проекти, подкрепа на проекти, включващи финансовите интереси на множество страни членки на БРИКС, както и създаване и управление на специализирани фондове, съобразени с общите цели на Новата банка за развитие.

Инициативите, предприети за създаването и функционирането на организацията, създадена от държавите членки на БРИКС, представляват конструктивен принос за развитието на международните отношения. Засиленото сътрудничество и взаимопомощта ще станат по-достъпни с по-широко инвестиционно участие от капитала на банката.

Подчертаването на ключови аспекти от дейността на банката дава цялостна представа за цялостния икономически пейзаж. Пряката комуникация, особено по финансови въпроси, влияе положително върху общия фон на отношенията и улеснява подобряването на взаимовръзките между различните региони на света.

Източник

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Биткойн срещу злато: Питър Шиф и Питър Бранд коментират възможностите

Дългогодишният дебат между Биткойн (BTC) и златото като инвестиционни активи отново предизвика сблъсък между легендарния трейдър Питър Бранд и дългогодишния крипто скептик Питър Шиф.

07.09.2024 21:00 2мин. четене

Мениджър на активи оттегля заявлението си за спот Етериум ETF

Мениджърът на активи WisdomTree поиска да оттегли от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) своето S-1 заявление за спот Етериум борсово търгуван фонд (ETF), повече от три години след първоначалното му подаване.

07.09.2024 17:00 1мин. четене

Компанията зад ChatGPT увеличи платената си потребителска база с над 60%

Бизнес сегментът на OpenAI, включващ продуктите ChatGPT Enterprise, Team и Edu, е увеличил платената си потребителска база с близо 67% от април насам, като към 5 септември е надхвърлил един милион потребители.

07.09.2024 12:30 2мин. четене

Индия ще одобри още две офшорни крипто борси

Индийското звено за финансово разузнаване (FIU) обмисля възобновяването на дейността на още две международни крипто борси.

07.09.2024 11:00 2мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.