Понастоящем БРИКС представлява коалиция от пет държави - Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка - с обща цел за съвместно развитие.
През 2012 г., по време на Четвъртата среща на върха на БРИКС в Ню Делхи, Индия предложи създаването на нова многостранна банка за развитие, която да обединява ресурси за инфраструктурни проекти и проекти за устойчиво развитие в рамките на държавите от групата „P5„.
Това предложение се материализира на последвалата Пета среща на върха през 2013 г., което доведе до създаването на Банката на БРИКС. Декларацията за създаването на НБР на БРИКС беше официално подписана на Шестата среща на върха на БРИКС на 15 юли 2014 г. във Форталеза, Бразилия.
Основният мотив за създаването на Новата банка за развитие на БРИКС произтича от справедливата икономическа оценка на политиките на Международния валутен фонд и Световната банка. Дейността на тези институции не отчита последователно позициите на Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка. За да се намалят опасенията на националните правителства и да се осигури справедливо представителство, находчивата идея, предложена от индийските партньори, беше превърната в реалност.
Целите на Новата банка за развитие на БРИКС включват предоставяне на заеми и инвестиции в подкрепа на публични и частни проекти в страните членки, сътрудничество с международни и национални организации, подпомагане на подготовката и изпълнението на инфраструктурни и инвестиционни проекти, подкрепа на проекти, включващи финансовите интереси на множество страни членки на БРИКС, както и създаване и управление на специализирани фондове, съобразени с общите цели на Новата банка за развитие.
Инициативите, предприети за създаването и функционирането на организацията, създадена от държавите членки на БРИКС, представляват конструктивен принос за развитието на международните отношения. Засиленото сътрудничество и взаимопомощта ще станат по-достъпни с по-широко инвестиционно участие от капитала на банката.
Подчертаването на ключови аспекти от дейността на банката дава цялостна представа за цялостния икономически пейзаж. Пряката комуникация, особено по финансови въпроси, влияе положително върху общия фон на отношенията и улеснява подобряването на взаимовръзките между различните региони на света.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.
Тимъти Стебинг, директор на Фондация Dogecoin, наскоро сподели вълнуващи идеи за плановете за разширяване на глобалния прием на DOGE.
Arkham Intelligence, компания за крипто обмен и анализи, разширява услугите си и включва спот търговия с криптовалути, която ще стартира в 17 американски щата на 1 март.
Чанпен Джао (CZ), основател на Binance, наскоро се обърна към криптовалутната общност за насоки как да разпредели над $1 милион, натрупани в адрес на портфейл за дарения, който някога е използвал.