Руският академик Александър Динкин сподели вижданията си, че БРИКС разполага с необходимия политически и икономически капацитет, за да внесе концептуални промени в целите за развитие на ООН след 2030 г., като промени "провалената политика" на устойчиво развитие.
Той заяви, че целите за устойчиво развитие на ООН за периода 2015-2030 г. няма да бъдат постигнати, позовавайки се на вече доказания им неуспех по отношение на бедността, глада, климата и неравенството в глобалния Юг. Той се позова и на последния доклад на ООН за човешкото развитие, в който се твърди, че „новият комплекс от несигурност е достигнал безпрецедентен в човешката история мащаб„.
Руският експерт смята, че „понятието за устойчивост, което предполага равновесие, не се съчетава добре с понятието за развитие, което предполага излизане от равновесие„.
Ето защо, според него, устойчивото развитие вече се е оказало неуспешна концепция, която може да бъде заменена с концепцията за отговорно развитие, която „се основава на максималното възможно използване на възобновяемите ресурси, включително нематериалните„.
В интервюто си Динкин заяви, че страните от БРИКС – блок от нововъзникващи икономики, който включва, наред с други, Русия, Китай и Иран – „могат да оформят иновативни подходи в глобалния дневен ред, включително в платформата на ООН“ и притежават както политически, така и икономически капацитет за постигане на целта.
Въз основа на очевидната тенденция на нарастване на икономическата си мощ БРИКС „е напълно способен да прокарва свой собствен политически дневен ред, основан на ценности„, заяви руският академик, като добави, че блокът вече е изиграл ключова роля за формирането на това, което той нарече „политически Изток“ като алтернатива на „политическия Запад“ на фона на глобалните усилия за създаване на многополюсен свят.
Динкин е професор по икономика, а също и президент на Института за световна икономика и международни отношения – независим изследователски институт, базиран в Москва.
Kraken навлиза в света на токенизираните финанси, като представя новаторска инициатива, наречена „xStocks“, разработена в сътрудничество с Backed и Фондация Solanа.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.