Въпреки че е изправена пред икономически санкции от САЩ, Русия e готова да премине през значителен скок в приходите от своя нефтен и газов сектор през април 2024 г.
Това увеличение идва, след като Русия намери начини да заобиколи американските санкции, като предлага петрол на намалени цени за своите търговски партньори от 2022 г. По-специално, Саудитска Арабия е ключов купувач, получавайки петрол от Русия на намалени цени и го разпространява в Европа, осигурявайки спасителен пояс за руската икономика на фона на санкциите.
Успоредно с това Индия, членка на БРИКС, значително увеличи покупките на петрол от Русия, което доведе до значителни спестявания от приблизително $7 милиарда поради благоприятните обменни курсове. По същия начин Китай активно доставя петрол от Русия на намалени цени и урежда търговски транзакции в китайски юани. Тези развития подчертават ограниченото въздействие на санкциите на САЩ върху икономическите резултати на Русия.
Скорошен доклад на Reuters предполага, че Русия е на път да удвои приходите си от продажби на петрол и газ през април 2024 г., с прогнозирани печалби от $14 милиарда в сравнение със $7 милиарда за същия период на миналата година. Много развиващи се страни се възползват от възможността да купуват руски петрол на намалени цени, избирайки транзакции в местни валути вместо щатски долари.
Решението на развиващите се страни да търгуват с петрол в местни валути има за цел да укрепи вътрешните си икономики и да смекчи ефекта от санкциите. В резултат на това тези нации се възползват от предимствата на своя стратегически подход към динамиката на международната търговия.
Прогнозите на правителствения бюджет за 2024 г. предвиждат значително увеличение на федералните приходи от продажби на нефт и газ, което показва обръщане на спада от предходната година. Това подчертава устойчивостта на Русия при справяне с икономическите предизвикателства и използване на възможностите за глобална търговия в своя полза.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.