Начало » Други » БРИКС: Русия на път да удвои приходите си от петрол до $14 милиарда

БРИКС: Русия на път да удвои приходите си от петрол до $14 милиарда

30.04.2024 7:00 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
БРИКС: Русия на път да удвои приходите си от петрол до $14 милиарда

Въпреки че е изправена пред икономически санкции от САЩ, Русия e готова да премине през значителен скок в приходите от своя нефтен и газов сектор през април 2024 г.

Това увеличение идва, след като Русия намери начини да заобиколи американските санкции, като предлага петрол на намалени цени за своите търговски партньори от 2022 г. По-специално, Саудитска Арабия е ключов купувач, получавайки петрол от Русия на намалени цени и го разпространява в Европа, осигурявайки спасителен пояс за руската икономика на фона на санкциите.

Успоредно с това Индия, членка на БРИКС, значително увеличи покупките на петрол от Русия, което доведе до значителни спестявания от приблизително $7 милиарда поради благоприятните обменни курсове. По същия начин Китай активно доставя петрол от Русия на намалени цени и урежда търговски транзакции в китайски юани. Тези развития подчертават ограниченото въздействие на санкциите на САЩ върху икономическите резултати на Русия.

Скорошен доклад на Reuters предполага, че Русия е на път да удвои приходите си от продажби на петрол и газ през април 2024 г., с прогнозирани печалби от $14 милиарда в сравнение със $7 милиарда за същия период на миналата година. Много развиващи се страни се възползват от възможността да купуват руски петрол на намалени цени, избирайки транзакции в местни валути вместо щатски долари.

Решението на развиващите се страни да търгуват с петрол в местни валути има за цел да укрепи вътрешните си икономики и да смекчи ефекта от санкциите. В резултат на това тези нации се възползват от предимствата на своя стратегически подход към динамиката на международната търговия.

Прогнозите на правителствения бюджет за 2024 г. предвиждат значително увеличение на федералните приходи от продажби на нефт и газ, което показва обръщане на спада от предходната година. Това подчертава устойчивостта на Русия при справяне с икономическите предизвикателства и използване на възможностите за глобална търговия в своя полза.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Защо повечето американци все още избягват криптовалутите?

Притежанието на криптовалути в САЩ нараства стабилно през последните няколко години, но далеч не е широко разпространено.

27.07.2025 13:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Предстоят 2 ключови събития за крипто индустрията през следващата седмица

Последните дни на юли могат да донесат критични събития, които да променят настроенията на инвеститорите и да повлияят на следващия етап от развитието на крипто пазара.

26.07.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Уинкълвос упреква JPMorgan, че блокира достъпа на Gemini до банкиране

Тайлър Уинкълвос, съосновател на крипто борсата Gemini, обвини JPMorgan, че отмъщава на платформата, като замразява усилията ѝ да възстанови банковите услуги.

26.07.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Робърт Кийосаки с коментар за ETF-ите

Известният автор и финансов преподавател Робърт Кийосаки предупреждава обикновените инвеститори, които разчитат твърде много на борсово търгуваните фондове (ETF).

26.07.2025 10:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.