Русия изпревари САЩ в търговията с втечнен природен газ (LNG) за Европа, като това се случи за първи път от почти две години насам.
Санкциите на Съединените щати срещу Русия не ѝ попречиха да изпревари Америка като най-голям доставчик на втечнен природен газ за Европа. Въпреки това се наблюдава актуална тенденция в източноевропейските държави, където те все още са силно зависими от руския внос, въпреки усилията на някои западни държави като Германия да намалят нуждата си от услугите на санкционираната държава.
JUST IN: 🇷🇺 Russia surpassed the United States in supplying gas to Europe in May, despite efforts to reduce reliance on Russian gas. pic.twitter.com/IiMVp0lj6z
— BRICS News (@BRICSinfo) June 16, 2024
Според информацията към май 2024 г. Русия е отговаряла за 15% от европейския пазар на втечнен природен газ, докато доставките от САЩ за Европа са намалели до 14%. Това показва, че държавата от БРИКС успява да заобиколи санкциите си и да ангажира Европа, Африка, Азия и други държави от алианса в търговски сделки.
Ръководителят на отдела за газови анализи в ICIS Том Марзец-Мансер отбеляза постоянния пазарен дял на руския втечнен природен газ въпреки геополитиката.
Той обаче предупреди, че повишеното търсене през зимата може да застраши сегашното превъзходство на Русия. От друга страна, Менсер заяви, че все още има повече възможности за производство на втечнен природен газ (LNG) в САЩ, като до края на тази година се очаква задействането на нови съоръжения.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.