В петък Кремъл изрази разочарованието си от решението на Аржентина да не стане член на блока БРИКС, проявявайки надежда Буенос Айрес да преразгледа този въпрос.
Въпреки че страната беше поканена да се присъедини, бъдещият външен министър на Аржентина Диана Мондино обяви през ноември, че държавата няма да бъде част от групата БРИКС. Вместо това президентът Хавиер Милей предпочете да засили връзките със Съединените щати.
На брифинг за пресата говорителят на Кремъл Дмитрий Песков призна суверенното право на Аржентина да взема такива решения и заяви:
Разбира се, това е жалко, но това е суверенно право на Аржентина и ние уважаваме всяко решение на Буенос Айрес. Ние, от своя страна, що се отнася до Аржентина, се надяваме, че с течение на времето ръководството на тази страна може да прецени, че за нея е по-изгодно да се присъедини в БРИКС.
Блокът БРИКС в момента се разширява и включва други държави. Освен Аржентина, през август миналата година блокът се съгласи да приеме Саудитска Арабия, Иран, Етиопия, Египет и Обединените арабски емирства, с цел да ускори усилията си за промяна на световния ред, който смята за остарял и доминиран от Запада.
Запознати източници разкриха в четвъртък обаче, че Саудитска Арабия все още обмисля поканата да се присъедини към БРИКС.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.