В петък Кремъл изрази разочарованието си от решението на Аржентина да не стане член на блока БРИКС, проявявайки надежда Буенос Айрес да преразгледа този въпрос.
Въпреки че страната беше поканена да се присъедини, бъдещият външен министър на Аржентина Диана Мондино обяви през ноември, че държавата няма да бъде част от групата БРИКС. Вместо това президентът Хавиер Милей предпочете да засили връзките със Съединените щати.
На брифинг за пресата говорителят на Кремъл Дмитрий Песков призна суверенното право на Аржентина да взема такива решения и заяви:
Разбира се, това е жалко, но това е суверенно право на Аржентина и ние уважаваме всяко решение на Буенос Айрес. Ние, от своя страна, що се отнася до Аржентина, се надяваме, че с течение на времето ръководството на тази страна може да прецени, че за нея е по-изгодно да се присъедини в БРИКС.
Блокът БРИКС в момента се разширява и включва други държави. Освен Аржентина, през август миналата година блокът се съгласи да приеме Саудитска Арабия, Иран, Етиопия, Египет и Обединените арабски емирства, с цел да ускори усилията си за промяна на световния ред, който смята за остарял и доминиран от Запада.
Запознати източници разкриха в четвъртък обаче, че Саудитска Арабия все още обмисля поканата да се присъедини към БРИКС.
Последните дни на юли могат да донесат критични събития, които да променят настроенията на инвеститорите и да повлияят на следващия етап от развитието на крипто пазара.
Тайлър Уинкълвос, съосновател на крипто борсата Gemini, обвини JPMorgan, че отмъщава на платформата, като замразява усилията ѝ да възстанови банковите услуги.
Известният автор и финансов преподавател Робърт Кийосаки предупреждава обикновените инвеститори, които разчитат твърде много на борсово търгуваните фондове (ETF).
Според главния оперативен директор на Bitwise Мат Хуган класическият четиригодишен цикъл на крипто пазара, дълъг период от време, задвижван от пониженията на цената на Биткойн и поведението на инвеститорите, губи значението си.