Робърт Кийосаки, известният инвеститор и автор на книгата „Богат татко, беден татко“, наскоро сподели опасенията си за бъдещето на щатския долар на фона на слуховете, че страните от БРИКС ще въведат нова криптовалута, вероятно подкрепена със злато.
Кийосаки смята, че ако това се случи, то може да доведе до загуба на стойността на щатския долар и да предизвика хиперинфлация в страната.
Currently in South Africa a country I love. Watching and listening to rumors of what will happen when BRICS nations, Brazil, Russia, India, China, South Africa produce BRICS crypto, possibly backed by gold. If BRICS gold crypto happens trillions in fake money, fiat US dollars…
— Robert Kiyosaki (@theRealKiyosaki) May 12, 2024
В отговор на тези потенциални рискове Кийосаки препоръча да се инвестира в алтернативни активи като злато, сребро и Биткойн (BTC), за да се предпазим от евентуален срив на щатския долар. Той подчерта значението на диверсификацията на портфейла и предпазването от обезценяване на валутата.
Кийосаки изрази своите предупреждения за „деня на Страшния съд“ по отношение на щатския долар, като заяви, че сривът вече е започнал, и призова хората да се подготвят за него.
Той се застъпва за стратегии като започване на бизнес, придобиване на активи, които носят парични потоци, като имоти под наем, и притежание на активи като злато, сребро и BTC, за да се смекчи въздействието на икономическите спадове.
Известният автор на книгата „Богат татко, беден татко“ Робърт Кийосаки отново подкрепи Биткойн след неотдавнашното му покачване над $120,000, като го нарече победа за тези, които вече притежават този актив, и сигнал за събуждане за тези, които не го притежават.
Биткойн резерва на Strategy – известна преди като MicroStrategy – разшири вече огромните си авоари с нова покупка за $472.5 милиона.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.