HSBC сподели прогнозата си за бъдещето на щатския долар на фона на усилията на алианса БРИКС да оспори статута му на световна резервна валута.
Въпреки тези усилия главният анализатор на стоките в HSBC Securities Джеймс Стийл остава уверен в устойчивостта на долара. Говорейки пред Bloomberg, Стийл подчерта, че щатският долар е претърпял само незначителни спадове в резервите и остава до голяма степен безспорен.
Централните банки на БРИКС и други развиващи се нации диверсифицираха своите резерви далеч от щатския долар, особено чрез натрупване на злато от 2022 г. насам.
Тази промяна последва санкциите на САЩ срещу Русия, членка на БРИКС, след нейното нахлуване в Украйна. Стийл обаче подчерта, че тази тенденция няма да повлияе значително на перспективите на долара.
Той уверено прогнозира, че щатският долар ще запази господството си като световна резервна валута през следващите 20 години, вероятно дори повече. Той заяви: „Ние не вярваме, че ще има загуба на суверенитет на щатския долар, що се отнася до световната резервна валута, през следващите 10, 20 години, доколкото можем да видим.“
Анализът на HSBC заключава, че въпреки усилията за дедоларизация на БРИКС, местните валути едва ли ще надминат доминирането на щатския долар на световния пазар поне през следващите две до три десетилетия.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.
Тимъти Стебинг, директор на Фондация Dogecoin, наскоро сподели вълнуващи идеи за плановете за разширяване на глобалния прием на DOGE.
Arkham Intelligence, компания за крипто обмен и анализи, разширява услугите си и включва спот търговия с криптовалути, която ще стартира в 17 американски щата на 1 март.
Чанпен Джао (CZ), основател на Binance, наскоро се обърна към криптовалутната общност за насоки как да разпредели над $1 милион, натрупани в адрес на портфейл за дарения, който някога е използвал.