С предстоящото разширяване на БРИКС по време на годишната им среща на върха, Малайзия и Тайланд обявиха намерението си да се присъединят към алианса.
Това ще бъде още една стъпка в растежа на деветчленен блок, който добави ОАЕ, Египет, Етиопия и Иран в началото на годината; това беше първото й разширяване от 2001 г. насам.
През последното десетилетие глобалната геополитика все повече се повлиява от БРИКС, тъй като се стреми да промени глобалните финанси чрез натиск за разширяване и дедоларизация към многополюсен свят. Включването на Малайзия и Тайланд е част от този план.
Ануар Ибрахим, министър-председател на Малайзия, потвърди, че страната му иска да се присъедини към БРИКС и очаква отговора на Южна Африка.
Тайланд също планира да стане част от този съюз през 2024 г., като по този начин ще стане първата страна в Югоизточна Азия, която ще направи това. Съобщава се, че около 30 държави се борят за членство в БРИКС, което показва повишена привлекателност на този съюз.
Въпросът е колко нови държави-членки ще бъдат добавени, както и какво въздействие могат да окажат, хвърляйки светлина върху бъдещите тенденции в развитието и дългосрочните цели на БРИКС на следващата среща на върха.
Чанпен Джао (CZ), основател на Binance, наскоро се обърна към криптовалутната общност за насоки как да разпредели над $1 милион, натрупани в адрес на портфейл за дарения, който някога е използвал.
Уорън Бъфет изрази загриженост за американската икономика, предупреждавайки, че стабилността и покупателната способност на долара са уязвими.
Въпреки че тези мита могат да променят динамиката на търговията, от Goldman посочиха, че канадските производители, които нямат алтернативни купувачи, вероятно ще трябва да поемат голяма част от допълнителните разходи чрез по-ниски цени, за да запазят достъпа си до пазара на САЩ.
Русия затяга контрола върху регулирането на криптовалутите, като Върховният съд се готви да класифицира дигиталните активи като собственост при наказателни дела.