Финансов експерт прогнозира важно съобщение, което може да окаже огромно влияние върху щатския долар. Всъщност се очаква, че на предстоящото събитие алиансът БРИКС ще ускори усилията си за дедоларизация.
По-рано тази година стана ясно, че Русия и Иран работят по създаването на валута на БРИКС.
Сега, имайки предвид наближаващата среща на БРИКС, Кристофър Гранвил, директор на отдела за глобални политически проучвания и GlobalDataTS Lombard, наскоро обсъди това, което би могло да промени финансовата ситуация.
Гранвил написа, че очаква да бъде отделено допълнително внимание на инициативата на алианса за дедоларизация. Освен това той обсъди как системите за дигитални валута на централните банки (CBDC) биха могли да бъдат важни за тези общи цели. По-конкретно той отбеляза, че разработките на БРИКС в областта на дигиталните валути могат да бъдат възприети в световен мащаб.
Говорейки за развитието на дигиталната валута на БРИКС, Гранвил заяви, че „изолирано от САЩ решение за CBDC все още изглежда„, че е в най-добрия интерес на множество държави. След това той отбеляза, че участието в сферата на дигиталните валути ще създаде и огромно предизвикателство за щатския долар.
Гранвил заяви, че според него платформа за дигитална валута, която не е свързана с долара, „ще отслаби една от трите основи на глобалния резервен статут на щатския долар„.
Tether наскоро сключи стратегическо споразумение с Гвинея за проучване на блокчейн и peer-to-peer технологията.
Стабилните монети, които са обвързани с щатския долар, могат да се превърнат в ключов фактор за засилване на глобалното господство на долара, според последните изводи на Атлантическия съвет.
Въпреки първоначалните опасения след одобрението на борсово търгуваните фондове (ETF) за спот Биткойн (BTC), MicroStrategy – сега ребрандирана като Strategy – се превърна в един от най-добре представящите се фондове за 2024 г.
Южнокорейският орган за защита на данните се намеси, за да спре тегленето на приложението за чатбот на DeepSeek поради опасения за неприкосновеността на личния живот.