Концепцията за многостранно обвързване има значителни последици за външната политика, сигурността и отбранителните стратегии на средните сили като Индия и Бразилия.
Техните реакции на конфликтите в Украйна и Близкия изток отразяват отдаването на приоритет на националните интереси пред съгласуването с големи сили като Китай, Русия или Съединените щати. Въпреки това застъпването за многополюсност по време на засиленото глобално напрежение може неволно да подкрепи усилията на Пекин и Москва да оспорят ръководения от Запада международен ред.
Планираното разширяване на БРИКС до 11 членове през 2024 г. е емблематично за тази нововъзникваща динамика. Тази разширена коалиция, която представлява почти една трета от световното икономическо производство и половината от световното население, поставя потенциални резултати от ускорена многополярност, възход на Китай или запазване на американското глобално господство.
Настоящите членове на БРИКС се споразумяха да поканят още шест държави, включително Аржентина, Египет, Етиопия, Иран, Саудитска Арабия и Обединените арабски емирства, по време на срещата си на върха в Йоханесбург през август. Този ход подчертава ролята на групата като противовес на западните форуми като Г-7 и Г-20, отразявайки по-широката тенденция към многополюсен или многостранно обвързан свят.
Вътрешната динамика обаче усложнява това разширяване. Бразилия и Индия, обезпокоени от намаляването на относителното си значение, неохотно се съгласиха да станат нови членове под натиска на Китай.
Различните национални приоритети – от геополитически съображения до икономически интереси – допълнително усложняват единството на разширения БРИКС.
Липсата на съгласувана институционална структура, единен пазар и орган за определяне на стандарти затруднява оперативните възможности на БРИКС. Въпреки амбициите за увеличаване на взаимната търговия и разплащанията в собствените им валути, групировката остава по-малко внушителна от колеги като Световната банка. Разширяването на БРИКС внася повече разнопосочни интереси сред участниците, като поддържа хлабавата си структура с променящи се модели на сътрудничество и съперничество.
В отговор на разширяването на БРИКС западните държави засилват усилията си за взаимодействие с развиващите се страни, както показва разширяването на Г-20 с включването на Африканския съюз. Развиващият се пейзаж подчертава сложното взаимодействие между глобалните сили и средните играчи, които се опитват да се ориентират в многополюсния свят.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.