Родриго Леонарди, координатор на Бразилската космическа агенция за спътници и приложения, заяви, че Бразилия очаква с нетърпение да развие космическото си сътрудничество с Русия в рамките на БРИКС.
По време на 38-ия космически симпозиум в Колорадо Спрингс, Леонарди подчерта продължаващото сътрудничество с руската „Roscosmos„, изтъквайки БРИКС като платформа за обмен на опит и информационни продукти.
Той изрази отвореността на Бразилия за изграждане на капацитет, обмен на студенти и професионалисти, както и за продължаване на сътрудничеството с всички заинтересовани страни в областта на космоса.
На въпроса за въздействието на настоящото напрежение между Запада и Москва върху космическото сътрудничество на Бразилия с Русия Леонарди призна, че подобно напрежение е пагубно за всички засегнати страни и изрази надежда за мирно разрешаване на проблема.
Що се отнася до потенциалното участие на Бразилия в предложената от Русия космическа станция, Леонарди спомена, че е рано да се обсъжда подобна възможност.
Сергей Крикалев, изпълнителен директор на програмите за човешки космически полети на Roscosmos, по-рано беше споменал, че бъдещата космическа станция на Русия ще включва сътрудничество с други космически агенции.
Китай отвърна на САЩ със свой набор от мита, отбелязвайки поредната глава в ескалиращия глобален търговски конфликт, който започна с обявяването на тарифите от президента Доналд Тръмп на 2 април.
Инвеститорите на дребно правят смели стъпки на фона на масовия пазарен спад, предизвикан от новите мита, въведени от президента Доналд Тръмп.
През 2025 г. глобалната тенденция на дедоларизация рязко се ускорява, като централните банки полагат все по-големи усилия да намалят зависимостта си от щатския долар.
Circle се стреми да стане втората по големина крипто-фокусирана компания, която да стане публична в САЩ.