През последната седмица БРИКС е най-актуалната тема на разговор, тъй като глобалната икономическа нестабилност продължава да нараства.
БРИКС представлява пет значими икономики: Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка. Алианса се стреми да създаде своя собствена валута, за да сведе до минимум влиянието на САЩ върху световната търговия.
Първоначалният замисъл на БРИКС е да привлече вниманието към инвестиционните перспективи, като групата не е създадена като официален междуправителствен орган.
С течение на времето обаче БРИКС се превърна в по-обединена геополитическа структура, като от 2009 г. правителствата на държавите членки се събират на официални срещи на върха и си сътрудничат в областта на многостранните политики.
Понастоящем алиансът се състои от гореизброените пет държави, но деветнадесет други държави са проявили интерес да се присъединят към него. Според информацията групата привлича интереса и на други държави по света.
Срещата на върха на БРИКС ще се проведе през август в Кейптаун и разширяването вероятно ще бъде една от темите на дневен ред.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: От $733 до $4,000,000 след инвестиция в тази криптовалута
Новата банка за развитие (NDB), създадена от страните от БРИКС, има за цел да финансира проекти за инфраструктура и устойчиво развитие в държавите членки и развиващите се страни.
Тази година NDB приветства трима нови членове – Бангладеш, ОАЕ и Египет, като те бяха одобрени преди години.
Въпреки че те не са пълноправни членове на алианса БРИКС, тяхното участие и подкрепа вероятно също ще бъдат обсъдени на предстоящата среща на върха.
Sony Singapore направи крачка към възприемане на криптовалутите, като въведе плащания с USDC в официалния си онлайн магазин, използвайки платежната услуга на Crypto.com.
Основателят на Binance Чанпен Джао, ключова фигура в света на криптовалутите, наскоро сподели своите наблюдения за развитието на изкуствения интелект чрез своя профил в платформата X, съветвайки разработчиците да бъдат внимателни, когато пускат токени.
Магазините 7-Eleven в Южна Корея са готови да приемат дигиталната валута на централната банка на страната (CBDC) като опция за плащане до юни, участвайки в текущия национален тест на дигиталната валута.
Токенизираното злато набира скорост, като пазарната му капитализация вече надхвърля $1.2 милиарда, водено от рекордно високите цени на златото и нарастващия интерес към базираните на блокчейн активи.