В момента Европа се намира в ситуация, донякъде аналогична на тази, в която БРИКС разшири членството си миналия месец, превръщайки се в съюз, включващ 11 държави.
Макар че разширяването на БРИКС поставя предизвикателства пред Съединените щати, то предлага потенциални ползи за Европа по отношение на засилването на търговските споразумения.
Неотдавнашното включване на Иран в съюза БРИКС усложни глобалния пейзаж. Европа до голяма степен се е дистанцирала от Иран поради санкциите на САЩ, но това ново развитие може да проправи пътя за търговски споразумения между европейските държави и БРИКС. Тази диверсификация на участващите държави подчертава значението на търсенето на положителните аспекти в различните ситуации, тъй като тя би могла да улесни взаимодействието между Иран и Европа чрез съюза БРИКС.
Оливър Ролофс, експерт по стратегическа сигурност и комуникации в AISSIC, сподели вижданията си с Euro News, като заяви:
Включването на Иран разнообразява БРИКС, насърчавайки по-балансиран световен ред и смекчавайки това, което някои биха могли да възприемат като антизападни настроения в БРИКС, които до голяма степен са повлияни от Русия при Путин и Китай при Си.
Осъзнавайки потенциалните ползи от последните събития, Европа има възможност да подобри търговските си споразумения и да промени пейзажа на международния внос и износ. Следователно Европа може да спечели повече от разширеното си партньорство с БРИКС, отколкото се признаваше досега.
За разлика от това, ситуацията за Съединените щати се различава значително, тъй като БРИКС директно оспорва господството на щатския долар, давайки приоритет на използването на родните валути на държавите.
Тази позиция поставя алианса в опозиция на продължаващата сила на щатския долар, създавайки различна динамика между БРИКС и Съединените щати. Същевременно Европа е изправена пред сравнително по-плавен път в това отношение.
В обобщение, изглежда, че Европа може повече да спечели, отколкото да загуби от връзката си с блока БРИКС през следващите години.
Анонимен крипто трейдър с псевдоним Джеймс Уин шокира трейдинг общността с невероятни печалби на Hyperliquid, децентрализирана борса, която набира популярност сред играчите с висока степен на риск.
Във Вашингтон се заражда нова полемика, след като няколко сенатори от Демократическата партия поискаха разследване на предполагаемите връзки на президента Доналд Тръмп с крипто гиганта Binance.
В сектора на изкуствения интелект набира скорост, след като се появиха информации, че администрацията на Тръмп планира да отмени строгите правила за износ на чипове, въведени от президента Байдън.
Въпреки че участва в неотдавнашната среща на БРИКС в Бразилия и е включена в списъка на членовете на групата на нейния уебсайт, Саудитска Арабия според информациите отлага официалното си присъединяване към икономическия алианс.