Като част от мерките за съкращаване на разходите Google САЩ уволни повече от 200 „основни“ служители и премести тези позиции в чужбина.
Засегнатите работни места ще бъдат преместени от централата на Google в САЩ към Индия и Мексико – като първата е член на съюза БРИКС. Този ход е в съответствие с тенденцията от 90-те години на миналия век насам за изнасяне на работни места от развитите в развиващите се страни, където подобни таланти могат да бъдат наети на по-ниски заплати.
В имейл до екипа си миналата седмица Асим Хюсеин, вицепрезидент на Google Developer Ecosystem, призна, че подобни съобщения могат да накарат мнозина да се чувстват несигурни или разочаровани.
Според информацията Google е освободила най-малко 200 членове на своите „основни“ екипи на 25 април, точно преди да обяви стабилните си приходи за първото тримесечие. Като част от реорганизацията някои позиции вече ще бъдат базирани в Индия и Мексико.
Основното звено на Google, което отговаря за създаването на техническата рамка, поддържаща основните продукти на организацията и осигуряваща онлайн сигурността на потребителите, включва различни инженерни роли, техническа инфраструктура, основа за сигурност, платформи за приложения, основни технически звена от информационните технологии и екипа от разработчици на Python, както е посочено на уебсайта на Google.
Съгласно документите, от офисите на компанията в Сънивейл, Калифорния, са били премахнати най-малко петдесет инженерни позиции.
Въпреки че Индия се гордее с изобилие от квалифицирани специалисти, тяхното възнаграждение обикновено е наполовина по-ниско от това на американските служители на Google. Развиващите се страни като Индия и Мексико разполагат с изобилие от софтуерни и технологични специалисти, което прави възлагането на дейности на външни изпълнители финансово изгодно за компаниите, но представлява предизвикателство за американските служители.
Притежанието на криптовалути в САЩ нараства стабилно през последните няколко години, но далеч не е широко разпространено.
Последните дни на юли могат да донесат критични събития, които да променят настроенията на инвеститорите и да повлияят на следващия етап от развитието на крипто пазара.
Тайлър Уинкълвос, съосновател на крипто борсата Gemini, обвини JPMorgan, че отмъщава на платформата, като замразява усилията ѝ да възстанови банковите услуги.
Известният автор и финансов преподавател Робърт Кийосаки предупреждава обикновените инвеститори, които разчитат твърде много на борсово търгуваните фондове (ETF).