По време на Форума за развитие в Китай Джън Шаджие, директор на Националната комисия за развитие и реформи, представи стратегии и действия, насочени към справяне с три ключови области.
На първо място, страната се стреми да даде тласък на индустриалните иновации чрез напредък в науката и технологиите.
Според Джън правителството възнамерява да засили подкрепата за „различни значими инициативи в областта на науката и технологиите, да подсили ролята на предприятията като основни двигатели на научните и технологичните иновации и да ускори модернизацията и подобряването на традиционните индустрии“.
От друга страна, Китай ще развива нови източници на икономически растеж като биопроизводството, комерсиалната аерокосмическа индустрия, нови материали и др.
Като част от институционалната реформа Пекин ще разгърне мерки за подобряване на пазарно ориентираната бизнес среда и ще продължи да насърчава екологичните и нисковъглеродните трансформации.
Що се отнася до по-голямата отвореност, Джън предаде ангажимента на правителството да засили международното сътрудничество в областта на науката и технологиите.
Той подчерта значението на изграждането на „иновационна екосистема“, която да насърчава по-задълбочения обмен и партньорството на кадри между Китай и чужди държави.
Китай вече е започнал някои от тези действия по време на „Двете сесии“ – първостепенната политическа среща на страната, на която се събират делегати от Националния народен конгрес и Китайската народна политическа консултативна конференция.
На фона на предизвикателния глобален пейзаж азиатската сила се стреми към икономическа експанзия от приблизително пет процента през тази година.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.