Бившият изпълнителен вицепрезидент на Unilever Яу Нсаркох сподели мнението си за това дали следващото правителство на Гана трябва да се присъедини към БРИКС.
Той заяви, че има предимства в обединяването на по-малки, разпокъсани субекти за решаване на глобални проблеми и отбеляза, че именно затова БРИКС е важна за улесняване на многополюсността, която е много по-изгодна за Гана, малка страна, отколкото еднополюсния свят.
Нсаркох подчерта значението на контрасилите, които се появяват, за да се противопоставят на основната хегемонна сила, и отбеляза, че това може да бъде само добра новина за малките държави.
Но бившият вицепрезидент също така подчерта, че ако Гана иска да стане член на БРИКС, страната трябва да го направи като равноправен член и че основните държави в алианса водят свои собствени битки, за които трябва да се внимава.
Нсаркох заяви, че на Гана ѝ липсва стратегическо мислене, като добави, че страната е склонна да преследва модели, които дори може да не се вписват в настоящите ѝ тенденции.
Той освен това обсъди и значението на радикалните поземлени реформи, като заяви, че нито една държава не е постигнала просперитет без такива реформи, освен ако не се е възползвала от колониализма или робството.
Нсаркох изрази съжаление за сложността на поземлената реформа в Гана, включително ролята на държавата и вождизма.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.