Бившият изпълнителен вицепрезидент на Unilever Яу Нсаркох сподели мнението си за това дали следващото правителство на Гана трябва да се присъедини към БРИКС.
Той заяви, че има предимства в обединяването на по-малки, разпокъсани субекти за решаване на глобални проблеми и отбеляза, че именно затова БРИКС е важна за улесняване на многополюсността, която е много по-изгодна за Гана, малка страна, отколкото еднополюсния свят.
Нсаркох подчерта значението на контрасилите, които се появяват, за да се противопоставят на основната хегемонна сила, и отбеляза, че това може да бъде само добра новина за малките държави.
Но бившият вицепрезидент също така подчерта, че ако Гана иска да стане член на БРИКС, страната трябва да го направи като равноправен член и че основните държави в алианса водят свои собствени битки, за които трябва да се внимава.
Нсаркох заяви, че на Гана ѝ липсва стратегическо мислене, като добави, че страната е склонна да преследва модели, които дори може да не се вписват в настоящите ѝ тенденции.
Той освен това обсъди и значението на радикалните поземлени реформи, като заяви, че нито една държава не е постигнала просперитет без такива реформи, освен ако не се е възползвала от колониализма или робството.
Нсаркох изрази съжаление за сложността на поземлената реформа в Гана, включително ролята на държавата и вождизма.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.