Домакинството на Швейцария на Световната среща за мир, посветена на руско-украинската война, привлече разнопосочно участие от страна на международните участници, което разкрива забележителни тенденции по региони.
Членовете на БРИКС (Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка, наред с други) не присъстваха, като единствено Индия беше представена на министерско равнище от Паван Капур, секретар (Запад). Докато Бразилия изпрати делегация от наблюдатели, а Южна Африка и ОАЕ изпратиха пратеници; китайските им колеги, Египет и Етиопия предпочетоха да не присъстват заедно с Иран.
Тази среща на върха ще се проведе между 15 и 16 юни в курорта Бюргенсток. Тя има за цел да подкрепи мирните усилия на Украйна въз основа на предложението на президента Володимир Зеленски от 10 точки, очертано през 2022 г. Следва да се отбележи, че Русия не е поканена.
Въпреки това европейските държави са по-активни, отколкото азиатските или африканските държави. Що се отнася до Азия, освен Ню Делхи имаше само един член на ШОС, който изпрати делегация на срещата на върха, докато ,други като Китай и Иран отсъстват. От страните от АСЕАН в лицето на Сингапур, Индонезия, Филипините и Тайланд изпратиха свои представители, но други не участваха, като Камбоджа изтъкна, че е притеснена от липсата на руско представителство.
В същото време Западна Азия изпрати високопоставени делегации, включително на Саудитска Арабия, Катар и Йордания, докато Израел и ОАЕ са предпочели пратеници. От Африка участват най-малко 13 държави, включително Кабо Верде, Кот д’Ивоар Гана Кения Либия Сомалия.
Като цяло Европа показа много по-голяма подкрепа в сравнение със Северна Америка, за разлика от Азия и Африка, където срещата беше приета слабо поради геополитическата сложност, както и разнообразното международно подреждане на фона на глобалното напрежение, което все още продължава.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.