Според Ранд Пол, сенатор от щата Кентъки, политиката на правителството на САЩ, както във външната политика, така и във фискалната сфера води до ситуация, в която различни държави, включително страните от БРИКС, се обединяват срещу щатския долар.
По време на интервю за Fox Business, Пол изрази загриженост за нарастващата изолация на САЩ, тъй като външните сили създават съюзи, за да осъществяват търговия, без да разчитат на долара.
Противно на общоприетото схващане, Пол твърди, че не само Китай и Русия, които са видни членове на БРИКС, но и страни като Иран, Северна Корея и Саудитска Арабия активно търсят алтернативи на щатския долар.
Сенаторът смята, че световната търговия постепенно се измества от щатския долар, като се позовава на фактори като външнополитически решения, които са обтегнали отношенията с противниците и са ги тласнали по-близо един до друг.
Той признава, че макар някои от тези държави да носят отговорност за действията си, това е и реакция на неблагоприятната политика на САЩ.
Пол изтъкна и свободната парична политика, провеждана от правителството, която според него води до загуба на стойността на долара.
В резултат на това държавите стават свидетели на обезценяване на доларовите си резерви.
В заключение сенатор Пол сподели предположението, че статутът на щатския долар като резервна валута е застрашен поради комбинация от фактори, включващи както външнополитически решения, така и фискална безотговорност.
Той предупреди, че ако САЩ се отнасят небрежно към валутата си и продължат да трупат огромни дългове, стойността на долара може да намалее, което може да доведе до загуба на статута му на резервна валута.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.