Наближаващата годишна среща на върха на блока БРИКС повдигна въпроса за възможността пет нови държави да се присъединят и да приемат валутата на БРИКС през 2023 г.
Според неотдавнашни изявления на Пурнима Ананд, председател на Международния форум на БРИКС, тези държави вече са подали своите молби за членство.
Сред съобщените държави, които обмислят присъединяване към блока, са Иран, Аржентина, Саудитска Арабия, Турция и Египет. Ананд потвърди интереса им към присъединяване и спомена за подготовката им за подаване на молби за членство.
Потенциалното разширяване на блока БРИКС е важна тема за обсъждане през последните месеци. Алиансът все още е ангажиран с усилията за дедоларизация, които дадоха положителни резултати.
В резултат на това все повече държави се стремят да участват в подобни действия, предоставяйки алтернатива на доминираната от Запада световна икономика.
Посочените държави сега са в готовност потенциално да се присъединят и да приемат валутата на БРИКС през 2023 г. Ананд изрази оптимизъм по отношение на това развитие, като подчерта потенциала му да засили глобалното влияние на блока.
Руски медии съобщиха, че Саудитска Арабия, Турция и Египет вече са започнали необходимите процедури за присъединяване към БРИКС. Тези държави участват активно в процеса на членство и се очаква да се присъединят в близко бъдеще.
Включването на тези три държави ще увеличи значително населението на колектива на БРИКС, с общо $220 милиона. Освен това Саудитска Арабия притежава 15% от световните петролни резерви, а Египет е ключов производител и износител на различни суровини, включително петрол.
Освен това по-големият брой членове би довел и до по-широко използване на евентуалната валута на БРИКС.
Като се има предвид разширяването на търговските позиции на държавите, валутата за вътрешни разплащания може да бъде от жизненоважно значение
Инвеститорите на дребно правят смели стъпки на фона на масовия пазарен спад, предизвикан от новите мита, въведени от президента Доналд Тръмп.
През 2025 г. глобалната тенденция на дедоларизация рязко се ускорява, като централните банки полагат все по-големи усилия да намалят зависимостта си от щатския долар.
Circle се стреми да стане втората по големина крипто-фокусирана компания, която да стане публична в САЩ.
WisdomTree предприе смела стъпка в пространството за токенизация на активи, разширявайки своята институционална инвестиционна платформа, WisdomTree Connect.
Периодично стара информация която се върти
Да но не ми е ясно какво прави Путин с фалиралата си недъгава икономика до
гиганта Китай Си ДЗИ Пин.е представител на Китай гигантска икономика а Путин ….???
Много работи не са ти ясни явно
Интересно какво ще определи курса на съответните валути една спрямо друга.90%от държавите членки и кандидати са или фалирали или в страхотна инфлация.Може да кажем честито на Китай ако успее да финансира сринатите финансови на слабите членки
Фалират по кои стандарти?
Те за това бягат , да не им натрисат инфлация и фалират по правилата на доларовия свят. „Bretton Woods System” . Външен дълг ,вътрешен дълг. Рейтингови компании..МВФ с неговите правила така до краен предел.
Все повече държави виждат че ,края на американщината идва