Brave, децентрализираният уеб браузър, базиран на конфиденциалност, стартира видео разговори в браузъра, включващи цялостно криптиране.
Криптираната видео услуга, наречена ‘Brave Together’ (Смели заедно), може да се използва за извършване на неограничени криптирани видео разговори с двама участници. Всички потребители на Brave имат достъп до функцията, без да са необходими регистрации на акаунти.
Brave разкри, че в момента видеоконференциите, поддържащи повече от двама участници, се тестват на Brave Nightly – версията за разработка на браузъра.
Brave Together е базиран на криптиран видео софтуер на Jitsi с отворен код – за който се застъпва Едуард Сноудън през 2017 година.
Този ход идва след ‘взрив’ при използването на софтуер за видеоконференции на фона на пандемията от COVID-19 и карантината, като Zoom забеляза огромен скок на използване.
Zoom обаче получи критики по отношение на неприкосновеността на личния живот и сигурността. През април вътрешно известие разкри, че компанията SpaceX на Илон Мъск е забранила на служителите си да използват софтуера за видеоконференции поради „значителни опасения за поверителност и сигурност“.
Zoom ще въведе и цялостно криптиране, за да защити своите 300 милиона ежедневни потребители още тази седмица.
Съосноват от създателя на Javascript и бившия главен изпълнителен директор на Mozilla Брендан Айх, Brave плаща на потребителите си Basic Attention Token (BAT) за гледане на реклами. През последните месеци тази система стана много популярна. Маркетинг ръководителят на фирмата Дес Мартин публикува в Twitter, че платформата надмина един милион нови потребители само през март.
Въпреки позитивните новини, наскоро изпълнителният директор на Brave отбеляза, че само малък процент от потребителите им се възползват изцяло от функциите за поверителност на браузъра. Към този текст повече от 662 000 създатели на съдържание са се регистрирали в издателската програма на Brave. 53% от издателите на Brave работят в Youtube.
Австралия преразглежда своите правила за криптовалутите, като Австралийската комисия за ценни книжа и инвестиции (ASIC) въвежда нови разпоредби, целящи да направят крипто бизнеса по-отговорен.
Основателят на дарк уеб пазара Hydra Станислав Моисеев е осъден на доживотен затвор от московски съд за участието си в редица престъпни дейности.
В интервю за Натали Брунел макроикономистът Люк Громен обсъди потенциалното икономическо въздействие на предложението на Доналд Тръмп за акумулиране на до един милион BTC.
Ветеран от финансовия регулаторен сектор с дългогодишна история в консервативните финансови среди бе номиниран за ръководител на Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ.