Брад Гарлингхаус, главен изпълнителен директор на Ripple (XRP), наскоро коментира, че САЩ изостават от други държави по отношение на прокрипто регулациите заради строгата си позиция спрямо индустрията.
По време на интервю за Bloomberg на 2 март Гарлингхаус разкритикува американските крипто регулации, заявявайки, че те възпрепятстват иновациите в сектора.
.@KaileyLeinz asked “If the US doesn’t get its act together…is all of this [crypto] going offshore?”
Me: “It already is.”
I’ve said it before, and I’ll say it again – crypto moving offshore is not good for American innovation. Period, full stop. https://t.co/OWz8uoRHrI
— Brad Garlinghouse (@bgarlinghouse) March 2, 2023
Той отбеляза, че Австралия, Обединеното кралство, Япония, Сингапур, Швейцария и други страни са създали ясни правила, които позволяват на предприемачите и инвеститорите да навлязат на техните пазари, което в крайна сметка е от полза за икономиките им.
Гарлингхаус заяви, че регулаторният подход на САЩ към криптовалутите се различава от подхода им към интернет преди няколко десетилетия, когато те ръководеха регулаторното развитие на индустрията, създавайки благоприятна среда за просперитет на предприемачите и инвеститорите.
Той отбеляза, че преместването на криптовалутите в офшорни зони е в ущърб на американските иновации и че офшорните регулаторни стандарти не осигуряват стабилна защита на потребителите, каквато САЩ може да гарантира.
Гарлингхаус смята, че ефективната регулаторна рамка трябва да дава приоритет на защитата на потребителите, като същевременно признава, че не всички дигитални активи се класифицират като ценни книжа.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн може да продължи корекцията си, твърди анализатор
Той разкритикува подхода на Комисията за ценни книжа и фондови борси (SEC) на САЩ към крипто индустрията, който се основава на регулиране чрез прилагане. Гарлингхаус заяви, че съдебното дело между Комисията и Ripple ще изиграе ключова роля в крипто регулирането в страната.
Той добави, че агресивният подход на Комисията по ценни книжа и фондови борси към крипто индустрията се демонстрира от настъпателните ѝ действия срещу Ripple и други крипто компании, обвинени в нарушаване на федералните закони за ценните книжа от 2022 г. насам.
Binance реши да преустанови спот търговията на Tether (USDT) в рамките на Европейското икономическо пространство (ЕИП), тъй като работи за спазване на новите крипто разпоредби на ЕС съгласно MiCA (Регламент за пазарите на крипто-активи).
Калифорния предприема смела стъпка към защита на крипто инвеститорите с нови изменения, които превръщат съществуващия законопроект за финансово регулиране в специална рамка за дигиталните активи.
Японската агенция за финансови услуги (FSA) работи по предложение за изменение на съществуващите финансови закони с цел криптовалутите да попаднат в същата регулаторна рамка като традиционните финансови инструменти.
Комисията за търговия със стокови фючърси на САЩ (CFTC) предприе важна стъпка, като отмени предишна директива, в която се предлагаше по-строг надзор на търговията с деривати върху дигиталните активи.