SG-FORGE на Societe Generale предприе важна стъпка, като пусна в обращение своята обезпечена с евро стабилна монета EUR CoinVertible (EURCV) в блокчейна на Stellar.
Отвъд Етериум тази промяна позволява по-бързи и по-рентабилни транзакции, като отговаря на нарастващото търсене на безпроблемни решения за дигитални плащания на световните пазари. Чрез използването на ефективната блокчейн инфраструктура на Stellar, стабилната монета има за цел да рационализира трансграничните плащания и да подобри финансовите операции за бизнеса и институциите.
EURCV се откроява като един от първите стабилни монети, които напълно отговарят на регламента на Европейския съюз за пазарите на крипто активи (MiCA), което повишава доверието и привлекателността му сред институционалните инвеститори.
Като осигурява съответствие с MiCA, стабилната монета предоставя по-голяма сигурност и прозрачност, насърчавайки по-нататъшното ѝ приемане в рамките на регулираната финансова екосистема. Интеграцията с блокчейна на Stellar позволява на EURCV да се включи в обширна мрежа, включваща децентрализирани борси, мениджъри на активи и традиционни финансови структури, осигурявайки допълнително ниво на достъпност и функционалност.
Това развитие допълнително затвърждава ангажимента на SG-FORGE към блокчейн иновациите, като се съгласува с нарастващата тенденция финансовите институции да проучват дигиталните активи. Разширената роля на EURCV в Stellar е пример за това как стабилните монети могат да подкрепят развиващия се дигитален финансов пейзаж, позиционирайки ги като неразделни компоненти в бъдещето на глобалните финанси.
При засиления интерес към регулираните дигитални активи стабилните монети като EURCV са готови да играят централна роля в трансформирането на финансовата екосистема на Европа.
Ripple официално получи пълно регулаторно одобрение от Органа за финансови услуги на Дубай (DFSA), което предоставя възможност да предлага трансгранични платежни услуги, базирани на крипто, в ОАЕ.
Докато САЩ се борят с крипто регулациите, Европа тихомълком пое инициативата за интегриране на дигиталните активи в банковия си сектор.
Съмненията относно способността на Европейската централна банка (ЕЦБ) да управлява дигиталното евро се засилиха, след като срив в платежната система наруши транзакциите за почти един ден.
Руската централна банка отложи въвеждането на дигиталната рубла в цялата страна, като реши да удължи пилотната фаза за неопределено време.