Миналата година Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) повдигна обвинения срещу бившия продуктов мениджър на Coinbase за търговия с вътрешна информация.
Ишан Уахи и брат му Нихил подадоха молба за отхвърляне на обвиненията, след като адвокатите им заявиха, че токените, с които двамата предполагаемо са търгували, не са ценни книжа.
В молбата се посочва, че обвиненията на SEC са „погрешни“ и токените, търгувани от братята, не попадат в определението за „инвестиционен договор“.
Адвокатите на Уахи твърдят, че братята нямат никакви задължения към купувачите на вторичния пазар.
Нито един от токените не е бил като акция. Самата цел на всеки токен беше да улесни дейността на базовите платформи и по този начин да даде възможност на всяка мрежа да се развива и расте.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Revolut стартира предварителна версия на стейкинг функция
Нихил Уахи отговаряше за предстоящите съобщения за публично листване на криптовалута в Coinbase. Според обвиненията на SEC бившият служител е споделил поверителна информация с брат си и трето лице.
Те са закупили токените преди обявяването им, използвайки анонимни сметки, което е довело до обща печалба от около $1.5 милиона. Миналия месец Нихил Уахи се призна за виновен и беше осъден на 10 месеца затвор.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.