Към момента на писане на статията от Bitrue не са предоставили конкретни подробности за метода на атаката и в момента разследват инцидента. Компанията потвърди, че в един от нейните горещи портфейли е възникнал кратък експлойт, поради което временно е спряла всички тегления.
След провеждането на допълнителни проверки на сигурността, борсата планира да възстанови тегленията до 18 април 2023 г. Откраднатите средства са под формата на няколко криптовалути, включително ETH, QNT, GALA, SHIB, HOT и MATIC.
2/4: The attackers were able to withdraw assets worth approximately 23M USD in ETH, QNT, GALA, SHIB, HOT and MATIC. The affected hot wallet only holds less than 5% of our overall funds. The rest of our wallets remain secure and have not been compromised.
— Bitrue (@BitrueOfficial) April 14, 2023
Въпреки това Bitrue увери потребителите си, че засегнатият портфейл представлява по-малко от 5% от общите резерви, а останалите портфейли не са засегнати.
Bitrue обеща да информира клиентите си за всяко развитие на ситуацията и да компенсира напълно всички засегнати потребители.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Рецесията е неизбежна: Доларът губи своята сила
Съобщава се, че хакерът е започнал продажбата на откраднатите криптовалути, в резултат на което цената на QNT е спаднала с 11%.
Пробивът в сигурността на Bitrue е още един пример за предизвикателствата пред сигурността, пред които са изправени крипто и DeFi проектите, както се вижда от подобен инцидент с южнокорейската борса GDAC.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.