Предишният рекорд бе счупен през втората половина на юни, когато този параметър достигна 65.19 TH / s, а оттогава растежът продължава непрекъснато.
Хеш-рейтът е броят на изчисленията, които даден хардуер или мрежа може да извършва всяка секунда. Това е много важен параметър за миньорите, тъй като по-високата скорост на хеширане ще увеличи шансовете им да решат математическия проблем и да си съберат наградата за изкопания блок. По-високият хеш-рейт също увеличава количеството ресурси, необходими за извършване на 51% атака, което прави мрежата по-безопасна.
Увеличаването на този параметър на мрежата често означава, че нейното потребление на енергия се увеличава. И все пак фирмата за криптовалутни инвестиционни продукти и изследвания CoinShares наскоро изчисли, че 74,1% от добива на Биткойн се захранва от възобновяема енергия.
Периодът след септември 2018 г. – по време на така наречената “крипто зима” – се оказа ретроградна стъпка за BTC мрежата.
По това време хеш-рейтът на мрежата за първи път намаля.
През юни бе съобщено, че трудността при добива на Биткойн е достигнал най-високото си ниво, демонстрирайки нарастващата конкуренция за блокови награди между миньорите.
Анализаторите на QCP Capital продължават да се надяват на бичи рали през „Uptober“, като според тях то зависи от това дали Биткойн ще задържи важна подкрепа.
Главният изпълнителен директор на JPMorgan Джейми Даймън отправи сериозно предупреждение за надвисналата заплаха от глобална рецесия, въпреки че продължава да критикува Биткойн и други криптовалути.
Снощи Биткойн за кратко се понижи под $59,000, но бързо отскочи и си върна критичното ниво от $61,000, демонстрирайки V-образно възстановяване.
Вчера Биткойн падна до $58,900, отбелязвайки триседмично дъно, на фона на положителният доклад за индекса на потребителските цени (CPI) в САЩ, който породи надежди за потенциално намаляване на лихвените проценти.