Предишният рекорд бе счупен през втората половина на юни, когато този параметър достигна 65.19 TH / s, а оттогава растежът продължава непрекъснато.
Хеш-рейтът е броят на изчисленията, които даден хардуер или мрежа може да извършва всяка секунда. Това е много важен параметър за миньорите, тъй като по-високата скорост на хеширане ще увеличи шансовете им да решат математическия проблем и да си съберат наградата за изкопания блок. По-високият хеш-рейт също увеличава количеството ресурси, необходими за извършване на 51% атака, което прави мрежата по-безопасна.
Увеличаването на този параметър на мрежата често означава, че нейното потребление на енергия се увеличава. И все пак фирмата за криптовалутни инвестиционни продукти и изследвания CoinShares наскоро изчисли, че 74,1% от добива на Биткойн се захранва от възобновяема енергия.
Периодът след септември 2018 г. – по време на така наречената “крипто зима” – се оказа ретроградна стъпка за BTC мрежата.
По това време хеш-рейтът на мрежата за първи път намаля.
През юни бе съобщено, че трудността при добива на Биткойн е достигнал най-високото си ниво, демонстрирайки нарастващата конкуренция за блокови награди между миньорите.
Исторически точен технически индикатор, който е прогнозирал всеки голям срив на Биткойн, отново се задейства, предупреждава крипто анализаторът Али Мартинез.
Европейският банков гигант UniCredit се готви да предложи на своите професионални клиенти нов инвестиционен продукт, свързан с ВТС ETF (IBIT) на BlackRock, според доклад на Bloomberg.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.