Предишният рекорд бе счупен през втората половина на юни, когато този параметър достигна 65.19 TH / s, а оттогава растежът продължава непрекъснато.
Хеш-рейтът е броят на изчисленията, които даден хардуер или мрежа може да извършва всяка секунда. Това е много важен параметър за миньорите, тъй като по-високата скорост на хеширане ще увеличи шансовете им да решат математическия проблем и да си съберат наградата за изкопания блок. По-високият хеш-рейт също увеличава количеството ресурси, необходими за извършване на 51% атака, което прави мрежата по-безопасна.
Увеличаването на този параметър на мрежата често означава, че нейното потребление на енергия се увеличава. И все пак фирмата за криптовалутни инвестиционни продукти и изследвания CoinShares наскоро изчисли, че 74,1% от добива на Биткойн се захранва от възобновяема енергия.
Периодът след септември 2018 г. – по време на така наречената “крипто зима” – се оказа ретроградна стъпка за BTC мрежата.
По това време хеш-рейтът на мрежата за първи път намаля.
През юни бе съобщено, че трудността при добива на Биткойн е достигнал най-високото си ниво, демонстрирайки нарастващата конкуренция за блокови награди между миньорите.
Японската инвестиционна компания Metaplanet разшири дела си в BTC с придобиването на още около 38 BTC на стойност около 300 милиона йени ($2 милиона).
Авторът изрази загриженост за световната финансова система, наблягайки на претовареното състояние на пазара на облигации.
На 9 септември iShares BTC Trust (IBIT) на BlackRock отбеляза нетни изходящи потоци в размер на $9 милиона, което е трети пореден ден на oтлив на средства от дебюта му през януари.
Главният информационен директор (CIO) на Bitwise Мат Хоуган наскоро отговори на твърдението на Джим Бианко, че само малка част от управляваните активи на спот Биткойн борсово търгуваните фондове (ETF) в САЩ идват от инвестиционни консултанти.