Китай отново се завръща като ключов център за копаене на Биткойн.
Това е учудващо като се има предвид, че страната категорично забрани дейността преди една година.
Преди това Китай беше основен център за добив на BTC и според статистиката, публикувана от Центъра за алтернативни финанси в Кеймбридж (CCAF) във вторник, 17-ти май, той отново се изяви като ключов играч, както съобщи South China Morning Post.
Трафикът от Китай допринесе за около 20% от общия хашрейт на Биткойн от септември миналата година до януари. През юли данните разкриха, че активността е спаднала до нула в резултат на забраната за добив, въведена през май миналата година.
Въпреки това, според статистиката, минната дейност в Китай се възстанови бързо миналата година. След като не проявяваше почти никаква активност през август, следващия месец се върна до 22.3% от хашрейта на Биткойн, като беше малко след САЩ, който беше с 27.7%.
Индексът на потребление на електроенергия от Биткойн на Кеймбридж (CBECI) е нещо, което CCAF публикува редовно и се съставя с помощта на геолокационни данни, предоставени от партньорски пулове за копаене.
CCAF каза в изявление:
“По-специално, данните категорично подсказват, че в страната се е формирала значителна подземна минна дейност. Достъпът до електричество извън мрежата и географски разпръснатите дребномащабни операции са сред основните средства, използвани от подземните миньори, за да скрият операциите си от властите и да заобиколят забраната.”
Според CCAF моментното забавяне може да е било причинено от движещи се под земята миньори, като се има предвид внезапното възстановяване на китайския трафик.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ще има затишие преди бурята за Етериум, твърди анализатор
Центърът добави:
“Вероятно е нетривиален дял от китайските миньори бързо да се адаптира към новите обстоятелства и да продължи да работи тайно, като същевременно крие следите си, използвайки чужди прокси услуги, за да отклони вниманието и надзора.”
Миньорите в Китай също използват виртуални частни мрежи (VPN), за да разширят операциите си и да ограничат количеството енергия, което използват от всяко едно място. Това гарантира, че местният доставчик на електроенергия не може да идентифицира някакви необичайни модели в използването на енергия от миньорите.
Strive Asset Management, съоснована от предприемача Вивек Рамасуами, възприема стратегически подход към разрастването на своите Биткойн активи – чрез придобиване на проблемни крипто активи, вместо да ги купува директно от пазара.
Биткойн отбеляза нов рекорд от $111,861, но данните сочат, че това рали все още набира скорост, а не се забавя.
Майк Новограц, шефът на Galaxy Digital, смята, че сегашното състояние на американската икономика и променящите се нагласи във Вашингтон създават идеални условия за Биткойн и крипто пазара като цяло.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $110,000 поднови оптимистичните настроения, като пазарите за крипто прогнози сигнализират за нарастващо доверие в по-нататъшни печалби.