Главният изпълнителен директор на CryptoQuant, водеща платформа за анализи, твърди, че въпреки неотдавнашния спад на Биткойн, последвал рекордните му върхове по-рано този месец, бичият пазар все още продължава и криптовалутата все още не е достигнала своя връх.
Ки Йонг Джу предположи, че сегашният спад на Биткойн е само краткосрочна корекция след покачването му до почти $74,000 на 14 март. Той предупрежди още, че въз основа на историческите данни от предишни бичи пазари тази корекция потенциално може да доведе до спад на Биткойн до $51,000.
#Bitcoin is still in the middle of the bull cycle. https://t.co/dcFgYV10vH
— Ki Young Ju (@ki_young_ju) March 20, 2024
Според Джу Биткойн остава твърдо в границите на бичия си цикъл, като има индикации за краткосрочно прегряване на пазара. Той подчерта също така, че очакваният цикличен връх все още не е достигнат, изтъквайки, че инвеститорите на дребно не са навлезли напълно на пазара, а търсенето на борсово търгувани фондове (ETF) за Биткойн изисква внимателно наблюдение.
Джу отдаде неотдавнашния забележителен ръст на Биткойн най-вече с въвеждането на ETF и последвалия приток на средства, а не с предстоящото халвинг събитие, планирано за април. Той прогнозира, че ефектите от халвинга ще станат видими едва след неговото настъпване.
Metaplanet засили ангажимента си към водещия дигитален актив, като си осигури $21.25 милиона чрез най-новата си емисия на облигации, която е 14-та поредна в серия от капиталови увеличения, свързани с агресивната крипто стратегия на компанията.
Биткойн достигна важен етап в борбата си срещу традиционните финансови индекси, като на 8 май стойността му спрямо S&P 500 достигна рекордно високо ниво от 17.725.
Уважаван крипто анализатор смята, че Биткойн (BTC) може да преживее последно, експлозивно рали, преди да приключи настоящият пазарен цикъл.
Дан Тапиеро, опитен макро инвеститор и мениджър на хедж фондове, вижда потенциал за значителен ръст на Биткойн, ако американската икономика изпадне в рецесия, което ще принуди Федералния резерв да предприеме агресивни мерки за понижаване на лихвените проценти.