Популярният крипто трейдър Тоун Вейс не е убеден, че Биткойн (BTC) ще продължи да се покачва в краткосрочен план въпреки значителните печалби на криптоактива през януари.
Анализаторът казва в YouTube видео, че според него BTC ще се изправи пред „голяма, голяма съпротива“ около $25,000.
Отдавна чакам да достигнем $25,000 и това ще бъде трудна съпротива. Щом се доближим до $25,000, има много голяма вероятност от отхвърляне… Имаме място на [индикатора за обръщане на импулса], но сме на път да се сблъскаме със [силна съпротива], която няма да е лесна за пробиване.
Индикаторът за обръщане на инерцията (MRI) е показател за технически анализ, който предвижда жизнените цикли на тенденциите въз основа на инерцията на даден актив.
Според графиката на трейдъра съпротивата изглежда е комбинация от пълзящите средни на Биткойн на седмичната графика, които се сближават около ценовата зона от $25,000.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: По-малък алткойн скочи с над 160% след обявление
Вейс също така посочи, че BTC е „отишъл нагоре твърде много и твърде бързо през последните 30 дни“ и смята, че активът ще направи отдръпване, преди да продължи да се покачва.
Към момента на писане на статията Биткойн се търгува над $23,500, като скочи след вчерашното обявление на Федералния резерв. Най-високо класираният криптоактив по пазарна капитализация е скочил с около 3% през последните 24 часа, но е нараснал с над 38% през последните 30 дни.
Японската компания Metaplanet Inc. се изкачи до пето място в списъка на публичните компании с най-големи Биткойн резерви, според нова актуализация на BitcoinTreasuries.net.
Исторически точен технически индикатор, който е прогнозирал всеки голям срив на Биткойн, отново се задейства, предупреждава крипто анализаторът Али Мартинез.
Европейският банков гигант UniCredit се готви да предложи на своите професионални клиенти нов инвестиционен продукт, свързан с ВТС ETF (IBIT) на BlackRock, според доклад на Bloomberg.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.