Водещата компания за добив на Биткойн Bitmain успя да разпродаде новите си сървъри за добив за 27 секунди.
Въпреки настоящия FUD около добива на Биткойн и огромния натиск за продажба, пред който са изправени миньорите, се оказа, че има хора, които все още имат надежда за бъдещето на добива.
Всяка платформа (риг) за добив струваше на клиентите $2,092. Според уебсайта на Bitmain само пет единици са били на разположение на клиент.
Въпреки че платформите за добив се разпродадоха изключително бързо, несигурността около приходите, генерирани от добива, все още продължава да съществува. От наблюдението на данните, предоставени от Glassnode, се вижда, че таксите, които се генерират от миньорите на Биткойн, са намалели съществено през последните няколко седмици.
Дори по отношение на приходите, генерирани от миньорите на Биткойн, се оказа, че размерът на приходите, събрани от миньорите в даден ден, се колебае масово през последните няколко месеца.
Тези фактори, съчетани с нарастващите разходи за енергия и понижаващите се цени на BTC, биха могли да увеличат още повече натиска за продажби върху миньорите.
Един от начините, по които миньорите биха могли да генерират стабилни приходи и печалби, би бил, ако цената на BTC се повиши.
Въпреки че скокът на цените на BTC по време на този мечи пазар изглежда като недостижима цел, възраждането на интереса на инвеститорите на дребно към флагманската криптовалута може да помогне за осъществяването на тази мечта.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Цена на Биткойн – ще изненада ли Коледа крипто инвеститорите?
Според данни, предоставени от Glassnode, броят на адресите, притежаващи повече от 0.1 монети, е нараснал значително през последните няколко месеца. Към момента на писане на статията броят на адресите, притежаващи повече от една монета, е достигнал исторически максимум от 4.1 милиона адреса.
Но не само инвеститорите на дребно бяха оптимистично настроени за бъдещето на Биткойн, големите търговци на Binance също проявиха интерес към краля на криптовалутите.
От данните на Coinglass се забелязва, че след 15 декември броят на трейдърите, които са имали дълги позиции в BTC, се е увеличил значително. Към момента на писане на статията 61.97% от сметките на трейдърите държат дълги позиции за BTC, докато останалите 38.03% от трейдърите са шортнали Биткойн.
Една от причините за залагането срещу цената на Биткойн може да бъде намаляването на активността.
Един от показателите за намаляваща активност би била честотата на Биткойн (общата стойност на транзакциите разделена на пазарната стойност), която намаля драстично през последните няколко дни. Това показва, че честотата, с която BTC се обменят между адресите, е намаляла.
В допълнение към това обемът на Биткойн също намаля. През последния месец обемът спадна от $37.18 милиарда до $14.1 милиарда.
Въпреки продължаващата крипто зима, претеглените настроения (weighted sentiment) към Биткойн останаха положителни. Към момента на писане на статията претеглените настроения за BTC бяха 0.131.
След седмици на интензивна институционална активност, която помогна на Биткойн да прескочи границата от $100,000, притокът към американските спот ВТС ETF-и отбеляза временно затишие между 6 и 12 май.
Бързото възстановяване на Биткойн над $104,000 предизвика вълна от оптимизъм в крипто средите, но по-важният въпрос остава: Това ли е само началото?
Макар цената на Биткойн да се възстанови напоследък, ентусиазмът към спот ETF-ите изглежда да затихва. Седмичните движения към американските ВТС ETF-и са спаднали рязко, което сигнализира за пауза в агресивната институционална акумулация.
Strategy направи поредния масивен ход в областта на Биткойн, добавяйки 13,390 BTC към вече значителните си крипто резерви.