Позовавайки се на различни водещи източници от индийската криптоиндустрия, The New Indian Express съобщава, че историческото приемане на Биткойн в Ел Салвадор е накарало правителството да обмисли квалифицирането на Биткойн като клас активи в страната.
След като президентът на Ел Салвадор обяви, че Биткойн е приет като законно платежно средство в страната, Съветът за ценни книжа и борси на Индия (SEBI) възнамерява да преразгледа настоящата си забрана за криптовалута и да продължи да надзирава крипто регулациите.
Най-добрите представители на криптоиндустрията в страната също водят преговори с местното финансово министерство за новия набор от регулаторни правила и министерството разглежда въпроса сега.
Новият законопроект относно регулацията на криптовалути вероятно ще влезне в парламента за обсъждане по време на мусонния сезон, споделят източници.
Съвсем наскоро Резервната банка на Индия (RBI) отново забрани на заемодателите да работят с компании, чийто бизнес е свързан с виртуални валути – крипто борси – поради високата волатилност на криптовалутите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ел Салвадор: Копаене на Биткойн с вулканична електроенергия?
Въпреки това, Ел Салвадор легализира Биткойн като платежно средство, а други страни от Латинска Америка, които искат да последват примера им, като Мексико, накараха индийските регулатори да обмислят да променят мнението си.
Според ръководителя на RBI, Шактиканта Дас, основните опасения относно криптовалутите остават.
Новият комитет, работещ по новия закон за крипто регулиране, възнамерява да „разгледа цялостния сценарий и да направи най-добрата крачка напред“.
Освен това наскоро председателят на Infosys, ИТ и консултантски гигант в Индия, Нандан Нилекани, призова Индия да легализира крипто не като законно платежно средство (тъй като криптовалутите са твърде волатилни), а като клас активи, стока.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.