Индийският технологичен магнат Нандан Нилекани призова местните законодатели да позволят на гражданите да спекулират с крипто активи.
Съоснователят и председател на Infosys, индийска мултинационална фирма за информационни технологии, призова регулаторите да възприемат дигиталните активи и да се справят с приспособяването на технологията.
Говорейки пред Financial Times, Нилекани предупреди, че разпоредбите могат да доведат до значителни пропуснати възможности за Индия, твърдейки, че по-широкообхватния подход ще позволи на страната да се възползва от пазара на дигитални активи, който е на стойност $1,7 трилиона и ще позволи на крипто ентусиастите да вложат богатството си в индийската икономика.
Въпреки това, Нилекани не подкрепя неограничен крипто пазар за Индия, твърдейки, че криптовалутите са твърде волатилни и енергоемки, за да се използват като платежно средство.
Вместо това той вярва, че инфраструктурата на Unified Payments Reserve Bank of India предлага отлична инфраструктура за плащания в реално време.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето какво ще стане в най-лошия случай за Биткойн според известен анализатор
Вместо това технологичният магнат посъветва да се позволи на индийците да имат достъп до крипто активи за спекулации и като запас от стойност.
Точно както имате някои от активите си в злато или недвижими имоти, можете да имате някои от активите си в крипто. Мисля, че има роля за крипто като запас от стойност, но със сигурност не и като [транзакционен метод].
Нандан Нилекани отдавна работи заедно с индийските власти, за да помогне за формулирането на политики в областта на дигиталните технологии, включително програмата за биометрична идентичност Aadhaar, стартирана през 2009 г. През декември 2016 г. той се присъедини към комисия, която разследва как хората в Индия могат да използват дигиталните плащания в по-голяма степен и през 2019 г. той председателстваше комитет на централната банка по дигиталните плащания.
С огромния технологичен сектор в Индия и безбанковото население страната може да бъде световен център за приемане на крипто активи, но регулаторната ситуация остава неясна с противоречиви сигнали, идващи от политиците и централната банка.
На 19-ти май бе съобщено, че формулирането на нов регулаторен панел, посветен на дигиталните активи, може да проправи пътя за повече яснота на ситуацията.
Законопроект за ‘Криптовалутите и Регулация на официална дигитална валута 2021‘ трябваше да бъде разгледан в парламента през март, но той беше отложен поради причини, които не бяха публично оповестени.
RBI забрани на всички банки да позволяват на клиентите да търгуват с крипто активи през 2018 г., но това беше отменено от Върховния съд през февруари 2020 г., което доведе до нови надежди.
Голяма част от индустрията все още работи в сива зона, въпреки огромния импулс на крипто борсите и устойчивото търсене на дребно през последните месеци.
Майката компания на емблематичната марка в електронни спортове Ninjas in Pyjamas (NIP) прави рязък завой към света на добива на Биткойн, което е знак за значителна еволюция от чисто забавление към дигитална инфраструктура.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.
Забележително ончейн събитие привлече вниманието на крипто пазара: 10,000 BTC, които не са били пипани от над 14 години, бяха преместени по-рано днес, според нов доклад на CryptoQuant.
Пазарната структура на Биткойн претърпядръзка трансформация, като Binance надмина $650 трилиона в обем на фючърси върху BTC от пускането на продукта през септември 2019 г.