Редица анализатори на криптовалути споделиха своите виждания за потенциалното начало на следващия бичи пазар. Консенсусът сред тях сочи значението на предстоящото халвинг събитие на Биткойн като катализатор на този очакван цикъл.
Според изчисленията на Glassnode, базирани на текущия среден интервал между блоковете, се очаква Биткойн халвингът да настъпи след около 100 дни.
Халвингът е дефлационен процес, който намалява наполовина възнагражденията на миньорите, като ефективно забавя и скоростта, с която новите BTC влизат в обращение.
Експертите на компанията твърдят, че четвъртият халвинг е предопределен да се случи при височина на блока 840,000. Определянето на точната дата обаче остава предизвикателство поради присъщата променливост и вероятностен характер на блоковете за добив.
Whilst the fourth halving is pre-determined to occur at block-height 840,000, the exact date is unknown due to the natural variability and probabilistic nature of mining blocks.
Our best estimate given the current average block interval is that the halving is now 100-days away. pic.twitter.com/amUFgglXcB
— glassnode (@glassnode) January 18, 2024
От историческа гледна точка анализаторите твърдят, че това събитие може да отбележи началото на следващата бича серия.
Предишните халвинг събития са съвпадали със значителни увеличения на цената на BTC както преди, така и след тях. При последното такова през 2020 г. BTC отбеляза скок от 17% в седмиците преди събитието и допълнително повишение от 559% през следващата година.
Експерти като Кевин Кели, съосновател на Delphi Digital, предполагат, че следващият халвинг може да бъде катализатор за следващия бичи пазар, правейки паралели с миналото, когато последните два халвинга предшестваха достигането на нови исторически върхове на Биткойн.
Предишният доклад на Glassnode от миналата година подчерта значението на халвинг събитието на Биткойн като основен двигател на циклите на поскъпване на цените или поне като един от няколкото допринасящи фактора. Докладът също така засегна потенциалното намаляване на натиска върху дистрибуцията от страна на миньорите след халвинга.
Макар да се правят сравнения с въздействието на одобрението на спот Биткойн ETF върху цената на монетата и по-широкия крипто пазар, има очаквания, че халвинг събитието може да доведе до подобен ефект. Известно е, че инвеститорите натрупват активи преди халвинга в очакване на ръст на цените.
Дефлационният механизъм на флагманската криптовалута, в съчетание с принципите на търсенето и предлагането, предполага потенциално повторение на историята със значително нарастване на цената на Биткойн след халвинг събитието.
Все по-широкото институционално приемане на BTC също се очаква да стимулира търсенето, което впоследствие ще повлияе на по-широкия крипто пазар в подобна възходяща посока.
Биткойн може да е на прага на поредния голям пробив, тъй като институционалните инвестиции се връщат до нива, които в миналото са предизвиквали бързо ускорение на цените.
Според анализатора „Darkfost“, Биткойн навлиза в нова фаза на поведение в блокчейна, белязана от две ключови събития: $ядък трети пик в метриката SOPR по време на един…
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
В едно интересно събитие в блокчейна, което отново разпали любопитството в крипто общността, над $8.6 милиарда в Биткойн, свързани с най-ранните години на мрежата – обикновено наричани „ерата на Сатоши“ – бяха тихомълком преместени в петък в това, което анализаторите смятат за най-големия единичен трансфер на ранно изкопани BTC, регистриран досега.