Председателят на Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) твърди, че само един крипто актив на пазара се счита за стока.
Според информацията председателят на CFTC – Ростин Бехнам твърди, че Биткойн (BTC) е единствената дигитална валута, която може да се счита за стока, поради което попада под юрисдикцията на регулаторната агенция.
Това бележи промяна в убежденията на Бехнам, тъй като през октомври председателят заяви, че водещата платформа за смарт договори – Етериум (ETH) също може да се счита за стока.
Тогава Бехнам заяви, че ETH няма да се счита за ценна книга, въпреки че след Сливането мрежата премина от доказателство за работа (PoW) към доказателство за залог (PoS).
Ценните книжа не попадат под юрисдикцията на CTFC и са обект на юрисдикцията на Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), която се счита от мнозина в крипто сектора за по-строга от към регулаторни методи в сравнение с CFTC.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC) напуска борсите – какво означава това?
Бехнам все още смята, че крипто се нуждае от ясни насоки и регулации особено след срива на управляваната от Сам Банкман-Фрийд крипто борса FTX, която наскоро фалира.
Въпреки че CFTC и SEC са имали спорове за това кои дигитални валути се считат за ценни книжа и кои за стоки, Бехнам похвали сътрудничеството между двата регулаторни органа.
Той смята, че CFTC може да предприеме само ограничени действия по прилагане на законодателството, тъй като й липсва пряк надзор, когато става въпрос за дигитални валути.
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.