Пазарната несигурност продължава да сковава Биткойн и алткойните, като няколко фактора допринасят за настоящата стагнация.
Сред тях са опасенията за инфлацията и промените в търговските политики при управлението на Доналд Тръмп.
Базираната в Сингапур компания за криптовалути QCP Capital изтъкна тези проблеми, подчертавайки, че нарастващите тарифи и страховете от инфлация остават основни предизвикателства за инвеститорите.
Макар че пазарът до голяма степен е отчел тези рискове, анализаторите отчитат, че бавното движение на цените увеличава натиска върху трейдърите.
Друг значим фактор, който оказва влияние върху пазара, е предстоящото пускане на 30 милиона токена Solana (SOL) на 1 март. Анализаторите предполагат, че това събитие не само оказва влияние върху SOL, но и създава низходящ натиск върху Биткойн и Етериум.
Въпреки тези насрещни ветрове Биткойн успя да се задържи стабилно на $95,000, след като за кратко се понижи до $93,000. Липсата на силни бичи катализатори обаче възпрепятства по-нататъшния възходящ импулс.
Анализаторите смятат, че макар BTC и алткойните да са подготвени за растеж, те не разполагат с непосредствените спусъци, необходими за пробив нагоре.
Биткойн кит акумулира BTC на стойност $200 милиона, само няколко седмици след като изтегли над 11,400 токена.
Според Джефри Кендрик, ръководител на отдел „Проучване на дигитални активи“ в Standard Chartered, Биткойн (BTC) все повече се възприема като нещо повече от сигурно убежище срещу финансови сътресения; сега той може да се превърне в легитимна технологична акция.
В интригуващ ход правителството на Бутан извърши значителен трансфер на Биткойн, като на 24 март прехвърли $63 милиона в три отделни портфейла.
Mt. Gox, несъществуващата крипто борса, отново извърши голям трансфер на Биткойн като част от продължаващия процес на изплащане на задълженията към кредиторите.