Към края на септември, цената на Биткойн (BTC) изглежда се стабилизира над $19,000, докато волатилността намалява.
Стабилността на цената на Биткойн отчасти се дължи на факта, че активът се откроява като изгоден хедж в момент, когато щатският долар е водещ пред други глобални фиатни валути.
Въз основа на неотдавнашното движение на цените анализаторът на Kitco News – Джим Уайкоф предположи, че спадът на волатилността на Биткойн може да означава, че „на хоризонта се задава по-голямо движение на цените“.
По-конкретно, анализаторът посочи, че сриващата се волатилност е резултат от това, че цената на Биткойн се движи в неутрална тенденция, въпреки че мечките контролират пазара.
По отношение на перспективите пред актива, Уайкоф заяви, че ако цената надхвърли септемврийския връх от около $20,000, това ще активизира биковете. Все пак мечките ще доминират, ако активът през следващия месец падне под дъната от септември.
Флагманската криптовалута навлиза в октомври – месец, за който се знае, че е благоприятен за актива и това може да бъде ключов психологически стимул за повечето инвеститори. Ето защо е вероятно те да очакват с нетърпение да се възползват от бичия сезон, но биха останали предпазливи към преобладаващите макроикономически фактори.
Въпреки че Биткойн показва признаци на потенциално рали, макроикономическите фактори продължават да представят мрачна картина, докато активът търси тласък. Струва си да се отбележи, че първоначалната концепция на BTC е била предназначена да оцелее в такива условия, характеризиращи се с повишаване на лихвените проценти и забавяне на икономиката.
В тази линия обемът на търговията с водещия актив и други глобални фиатни валути регистрира скок. Инвеститорите все по-често изоставят британския паунд и еврото в полза на Биткойн.
As these individuals from the UK and EU see the value of their currency collapsing, they effectively selling the pound and euro for #Bitcoin.
If this were just a trade to capture the volatility, we would have seen similar spikes in May 2021 and certainly in March 2020. pic.twitter.com/aMYOun6Pzx
— Messari (@MessariCrypto) September 29, 2022
Освен това крипто общността залага, че Биткойн ще се покачи над нивото от $20,000, тъй като стремежът за излизане от мечия пазар продължава.
На фона на условията Биткойн все повече корелираше с фондовия пазар, но има признаци на промяна на тази тенденция. По-специално, корелацията между Биткойн, Етериум (ETH) и S&P 500 е намаляла с -2.4% към 29 септември.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ръст в обема на търговия с Биткойн (BTC) на Binance
Експертът по крипто търговия Майкъл ван де Поуп предположи, че водещата криптовалута може да се насочи към $19,600, ако задържи нивото от $19,300, като отбеляза, че активът може да изглежда „с известна инерция“.
Chop chop chop on #Bitcoin.
Looking at $19K to hold, or reclaim $19.3K again.
If that holds, $19.6K seems likely and then, finally, some momentum.
But, eyes on PCE tomorrow. Big day! pic.twitter.com/14UzxBHJ5g
— Michaël van de Poppe (@CryptoMichNL) September 29, 2022
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?