Най-голямата криптоборса Binance планира да навлезе отново на японския пазар, придобивайки 100% дял в лицензиран доставчик на крипто услуги в страната.
В официално съобщение главният изпълнителен директор на Binance, Чанпен Джао заяви, че се ангажира да навлезе отново на японския пазар при спазване на регулаторните изисквания. Това ще се случи чрез придобиването на криптоборсата Sakura Exchange BitCoin, която е лицензирана от Японската агенция за финансови услуги (JFSA).
#Binance Acquires JFSA Registered Sakura Exchange BitCoin, Committed to Enter Japan Under Regulatory Compliancehttps://t.co/xfdnaY2hiO
— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) November 30, 2022
Binance имаха планове за развитие на територията на страната и преди това, но трябваше да закрият дейността и плановете си за откриване на централа в Япония през 2018 г. след известие от FSA за работа без лиценз.
Придобиването от Binance на регулираната криптоборса, за да навлезе на криптопазар, където е трудно да се придобие лиценз самостоятелно, не е нещо ново.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: ЕЦБ: Биткойн е на път към ирелевантност
По подобен начин борсата навлезе на сингапурския пазар чрез придобиване на 18% дял в регулираната борса – HGX. Binance също така успя да получи достъп до мрежата за разплащания във великобританската платежна система чрез партньорство с Paysafe след като регулаторните органи отказаха разрешително на компанията.
Неотдавна Япония облекчи още повече регулаторната си политика, за да насърчи повече крипто стартъпи и да им позволи да се развиват успешно.
На фона на спада на цената на руския суров петрол, която падна под границата от $60 за барел, заедно с по-широкия спад на международните бенчмаркове, Индия очаква увеличение на придобиването на руски петрол, както разкри високопоставен правителствен източник, говорил анонимно пред Reuters наскоро.
Китай пое ангажимент да засили фискалната си политика през 2024 г. в опит да стимулира икономиката си в затруднено положение.
Страните от Европейския съюз са на път да прекратят окончателно вноса на руски газ с въвеждането на мерки, целящи да забранят достъпа на руски енергийни компании до техните газопроводи и терминали.
Индия, като член на БРИКС, наскоро отправи запитвания относно интереса на Пакистан да се присъедини към алианса.