Най-голямата криптоборса Binance планира да навлезе отново на японския пазар, придобивайки 100% дял в лицензиран доставчик на крипто услуги в страната.
В официално съобщение главният изпълнителен директор на Binance, Чанпен Джао заяви, че се ангажира да навлезе отново на японския пазар при спазване на регулаторните изисквания. Това ще се случи чрез придобиването на криптоборсата Sakura Exchange BitCoin, която е лицензирана от Японската агенция за финансови услуги (JFSA).
#Binance Acquires JFSA Registered Sakura Exchange BitCoin, Committed to Enter Japan Under Regulatory Compliancehttps://t.co/xfdnaY2hiO
— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) November 30, 2022
Binance имаха планове за развитие на територията на страната и преди това, но трябваше да закрият дейността и плановете си за откриване на централа в Япония през 2018 г. след известие от FSA за работа без лиценз.
Придобиването от Binance на регулираната криптоборса, за да навлезе на криптопазар, където е трудно да се придобие лиценз самостоятелно, не е нещо ново.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: ЕЦБ: Биткойн е на път към ирелевантност
По подобен начин борсата навлезе на сингапурския пазар чрез придобиване на 18% дял в регулираната борса – HGX. Binance също така успя да получи достъп до мрежата за разплащания във великобританската платежна система чрез партньорство с Paysafe след като регулаторните органи отказаха разрешително на компанията.
Неотдавна Япония облекчи още повече регулаторната си политика, за да насърчи повече крипто стартъпи и да им позволи да се развиват успешно.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.
Частният инвестиционен фонд Advent финализира сделка за придобиване на ТВІ Bank от кредитната група 4finance Holding.
От повече от десетилетие все повече държави се стремят да намалят зависимостта си от щатския долар в световната търговия.