Начало » Binance предполагаемо търси регулаторно одобрение в Япония

Binance предполагаемо търси регулаторно одобрение в Япония

27.09.2022 8:21 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Binance предполагаемо търси регулаторно одобрение в Япония

Binance, най-голямата крипто борса в света, предполагаемо търси лиценз за работа в Япония.

Хора, запознати с въпроса, заявиха пред Bloomberg, че по-дружелюбният подход на страната към криптовалутите и значителните възможности за присъединяване на нови потребители са привлекли борсата обратно в Япония.

В ход на затягане на стандартите в индустрията на дигиталните пари в страната, японската Агенция за финансови услуги предупреди борсата, че през 2018 г. е работила без регистрация.

Всъщност регулаторът също така заяви, че Binance вероятно са позволили на японски жители да откриват сметки, без да потвърждават самоличността си. Той също така добави, че борсата ще бъде изправена пред наказателни обвинения, ако продължи да извършва дейност без лиценз.

След 2018 г. японският регулатор отправи друго предупреждение към Binance миналата година, като заяви, че борсата работи в страната без регистрация.

Защо Binance отново се стреми към Япония?

Четири години след това позицията на Япония по отношение на криптовалутите се е смекчила. Вече е известно, че визията на японския министър-председател Фумио Кишида за „нов капитализъм“ има за цел да стимулира японската икономика.

Министърът обеща да удвои богатството на домакинствата и предложи да подкрепи и подпомогне развитието на Web3 бизнесите в страната. В миналото Кишида също така заяви, че разработките, свързани с метавселената и NFT, ще бъдат част от стратегията за растеж на страната занапред.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Shiba Inu (SHIB): Етериум китовете със засилен интерес към BONE


Освен това още през месец юни Япония призна законно стабилните монети като дигитални пари. Приблизително по същото време стана ясно, че страната може да премахне проверката на токените преди листването им. Всъщност, към края на август беше съобщено, че регулаторите се стремят да облекчат правилата за данъчно облагане на криптовалутите.

В докладът на Bloomberg пише:

Облекченият подход на страната към криптовалутите и значителният потенциал за ръст на потребителите са основните причини за подновения интерес на Binance към третата по големина икономика в света.

Борсата се ангажира да работи с регулаторите и политиците за формиране на политики, които защитават потребителите, насърчават иновациите и придвижват нашата индустрия напред.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Сътрудник на Тръмп планира публична Биткойн компания за $300 милиона

Дейвид Бейли, известен с близките си връзки с Доналд Тръмп по отношение на политиката за криптовалутите, се готви да пусне голям инвестиционен инструмент за Биткойн, наречен Nakamoto, подкрепен с финансиране в размер на $300 милиона.

09.05.2025 6:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Coinbase влиза в мегасделка с Deribit за почти $3 милиарда

Coinbase се готви да направи най-смелата си стъпка досега в областта на дериватите с планираното придобиване на Deribit, борса за крипто опции и фючърси, известна с това, че контролира значителна част от глобалния обем на търговията.

08.05.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Stefanov

Крипто кит загуби милиони в рамките на час в опит да си уреди вечеря с Доналд Тръмп

Крипто трейдър е загубил $2.8 милиона за един час, след като е закупил 1.39 милиона TRUMP токена, с цел да си осигури място на ексклузивна гала вечеря с президента Доналд Тръмп.

08.05.2025 10:10 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Федералният резерв запази лихвените проценти стабилни на фона на икономическото напрежение

На заседанието си на 7 май 2025 г. Федералният резерв остави лихвения процент без промяна на ниво 4.25% до 4.50%, което е четвъртото поредно решение за запазване на лихвените проценти.

07.05.2025 21:26 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.