Binance въведе нова функция за копи трейдинг, която позволява на потребителите да копират техниките, използвани от най-добрите търговци на крипто фючърси.
Тази функция (търговия с копиране на сделки) позволява на участниците да имитират стратегиите за търговия с фючърси в реално време на водещите търговци, както се посочва в неотдавнашното съобщение на борсата.
Копиращите търговци могат да оценяват показателите за ефективност на водещите търговци и да разработват конкретна стратегия въз основа на своята толерантност към риска. Те също така имат възможност да търгуват с фиксирани суми на сделка или да използват фиксирано съотношение спрямо общия си портфейл.
За своите услуги водещите търговци ще получават 10% дял от печалбите, генерирани от копиращите, заедно с 10% комисиона върху таксите за търговия на техните последователи.
Главният изпълнителен директор на Binance, Чанпен Джао, представи новата възможност в социалната медийна платформа X, като подчерта, че потребителите на борсата вече имат възможност да подражават на някои от най-добрите трейдъри в платформата.
Copy trading is now live on #Binance.
You can replicate the trades of some of the best traders on our platform.
Try it here: https://t.co/fLjyikYl4z pic.twitter.com/eHuWKplmBV
— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) October 9, 2023
Той също така спомена, че на служителите на борсата не е разрешено да се занимават с търговия с фючърси, като по този начин се елиминира възможността търговците да възпроизвеждат стратегиите на служителите.
Въпреки това главният изпълнителен директор предположи, че може да обмисли преразглеждане на тази политика на компанията, като заяви:
Това създава проблем, че повечето от нашите хора вече не познават продуктите ни. Може би трябва да разрешим търговията с фючърси за целите на тестването, да речем с максимален лимит от $10,000…
На фона на спада на цената на руския суров петрол, която падна под границата от $60 за барел, заедно с по-широкия спад на международните бенчмаркове, Индия очаква увеличение на придобиването на руски петрол, както разкри високопоставен правителствен източник, говорил анонимно пред Reuters наскоро.
Китай пое ангажимент да засили фискалната си политика през 2024 г. в опит да стимулира икономиката си в затруднено положение.
Страните от Европейския съюз са на път да прекратят окончателно вноса на руски газ с въвеждането на мерки, целящи да забранят достъпа на руски енергийни компании до техните газопроводи и терминали.
Индия, като член на БРИКС, наскоро отправи запитвания относно интереса на Пакистан да се присъедини към алианса.