Binance адресира страха, несигурността и съмненията (FUD), съсредоточени около компанията, след като FTX се срина.
В нова публикация най-голямата по обем борса за дигитални активи в света обяснява защо някои от разпространените истории за това, че компанията е финансово нестабилна са неверни.
Първо, борсата коментира слуховете, че не разполага с достатъчно резерви, за да могат потребителите да изтеглят токените си:
Бизнес моделът на Binance е много прост. Платформата реализира печалби основно чрез начисляване на такси за транзакции. Активите на компанията са напълно отделени от управляваните от потребителите активи.
Капиталовата структура няма дългове. Следователно финансовото състояние на Binance е много добро. Разполагаме с достатъчно капиталови резерви, за да покрием ежедневните операции. И да преминем през всички трудни цикли…
След това компанията сподели, че не би присвоила средствата на потребителите независимо по какъв повод, няма никакви дългове и не е в списък на кредиторите на фалирала компания.
Binance също така повдига въпроса за временното спиране на тегленията на USD Coin (USDC), казвайки, че потребителите все още са могли да теглят други стабилни монети в съотношение 1:1, докато USDC не е на разположение.
Възможността за изтегляне на стабилната монета беше спряна за около осем часа миналата седмица, за да може криптоборсата да извърши „размяна на токени“, според CNBC.
Binance обясняви и проблемът с Mazars, където известната одиторска компания обяви, че ще спре да обслужва крипто клиенти, предизвиквайки ликвидационно събитие.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Етериум на път към отскок? Ето какво може да предстои
Според информацията, Mazars е спряла да работи с всички компании, опериращи в крипто пространството, а не само с Binance.
След това от криптоборсата разясниха ситуацията с одитите:
Това, което трябва да бъде обяснено е, че одитите са насочени към финансовото положение на дадена компания, не към веригата на централизираната борса.
Известният инвеститор Майкъл Бъри също сподели мнение за одитите на Binance.
Binance и Bitget се включиха в помощ на Bybit след масивен хак, като прехвърлиха над 50,000 ETH в студените портфейли на Bybit.
Тъй като Европа затяга регулациите за стабилните монети, големите крипто борси Kraken и Crypto.com разработват свои собствени дигитални активи, за да се справят с новия правен пейзаж.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси официално приключи разследването на OpenSea, като реши да не предприема правни действия и да не класифицира NFT като ценни книжа.
Според нов анализ на Bernstein крипто подразделениет на Robinhood е готово за значителен растеж, като се очаква търговската дейност да нарасне през следващите две години.