Икономиката на САЩ показва признаци на напрежение, тъй като безработицата се повиши от 4.1% на 4.3% през юли, увеличавайки броя на безработните американци до около 7.2 милиона.
Този спад на пазара на труда съвпада с огромното понижение на световните фондови пазари с $6.4 трилиона за период от три седмици.
Анализаторите на Wells Fargo бият тревога, призовавайки Федералния комитет по операциите на открития пазар (FOMC) да премине към „неутрална“ политическа позиция, за да избегне задълбочаване на икономическия спад. В отговор големите банки предвиждат сериозно намаление на лихвените проценти.
Bank of America предвижда понижение на лихвите през септември, а Wells Fargo и JPMorgan Chase – намаление с 50 базисни пункта както през септември, така и през ноември. Citi очаква кумулативно намаление със 100 базисни пункта до ноември, като целта е до средата на 2025 г. лихвените проценти да бъдат в диапазона от 3% до 3.25%.
Тези очаквани корекции на лихвените проценти отразяват нарастващите опасения за икономическата стабилност в САЩ и в световен мащаб, което предполага, че инвеститорите трябва да се подготвят за потенциална финансова нестабилност в близко бъдеще.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.
Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.
Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.
Главният изпълнителен директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън остава скептично настроен към стабилните монети, но твърди, че игнорирането им не е опция за най-мощната банка в света.