Икономиката на САЩ показва признаци на напрежение, тъй като безработицата се повиши от 4.1% на 4.3% през юли, увеличавайки броя на безработните американци до около 7.2 милиона.
Този спад на пазара на труда съвпада с огромното понижение на световните фондови пазари с $6.4 трилиона за период от три седмици.
Анализаторите на Wells Fargo бият тревога, призовавайки Федералния комитет по операциите на открития пазар (FOMC) да премине към „неутрална“ политическа позиция, за да избегне задълбочаване на икономическия спад. В отговор големите банки предвиждат сериозно намаление на лихвените проценти.
Bank of America предвижда понижение на лихвите през септември, а Wells Fargo и JPMorgan Chase – намаление с 50 базисни пункта както през септември, така и през ноември. Citi очаква кумулативно намаление със 100 базисни пункта до ноември, като целта е до средата на 2025 г. лихвените проценти да бъдат в диапазона от 3% до 3.25%.
Тези очаквани корекции на лихвените проценти отразяват нарастващите опасения за икономическата стабилност в САЩ и в световен мащаб, което предполага, че инвеститорите трябва да се подготвят за потенциална финансова нестабилност в близко бъдеще.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.