Начало » Регулации

Белият дом подкрепя законопроекта на Сената за стабилните монети

26.03.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Белият дом подкрепя законопроекта на Сената за стабилните монети

Конгресът продължава работата си по два конкурентни законопроекта за стабилните монети, като Белият дом сигнализира за подкрепата на единия за сметка на другия.

В Сената се работи по Закона за насочване и създаване на национални иновации за стабилни монети в САЩ (GENIUS), а в Камарата на представителите – по Закона за прозрачност и отчетност на стабилните монети за по-добра икономика на счетоводните книги (STABLE). И двата закона имат за цел да установят ясни правила за емитентите на стабилни монети, но прилагат различни подходи към надзора и спазването на изискванията.

Законът GENIUS, представен от сенатор Бил Хагерти, вече е преминал през банковата комисия на Сената и се насочва към пълно гласуване. Той има за цел да създаде структурирана регулаторна рамка, която да позволи на по-малките емитенти на стабилни монети да работят под надзор на държавно ниво, като същевременно поддържат съотношение на резервите 1:1, обезпечено с одобрени активи. Този стъпаловиден подход се разглежда като начин за балансиране на финансовата стабилност с иновациите, което е приоритет за администрацията на Тръмп.

За разлика от него, Законът STABLE, който преминава през Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите, заема по-строга позиция, като подлага емитентите на стабилни монети на федерални банкови регулации. Той също така задължава извършването на строги одити и надзор, които отразяват стандартите за съответствие, изисквани от традиционните финансови институции. Макар че законопроектът има за цел да повиши прозрачността и отчетността, някои законодатели твърдят, че неговите строги изисквания могат да задушат конкуренцията и да попречат на растежа на сектора на дигиталните активи.

Вътрешни лица предполагат, че Белият дом предпочита закона GENIUS поради неговата гъвкавост и съответствие с позицията на администрацията в подкрепа на иновациите. Въпреки това, ако и двата законопроекта бъдат приети в съответните камари, може да се наложи създаването на Конферентен комитет, който да ги обедини в единна версия. Този процес би могъл да забави законодателния график, което потенциално може да отложи регулирането на стабилните монети. Тъй като президентът Тръмп призова Конгреса да действа бързо, по-бързият напредък на Закона GENIUS в Сената го поставя в силна позиция да оформи бъдещия регулаторен пейзаж за стабилните монети.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Китай засилва крипто мониторинга, тъй като трейдърите заобикалят ограниченията

Ли Бин, високопоставен служител на Държавната администрация за валутен обмен (SAFE), подчерта ангажимента на агенцията да засили способността си да проследява и анализира влиянието на криптовалутите върху движението на капитали.

29.03.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

ЕС: Регулаторите настояват за по-строг надзор за застрахователите, притежаващи крипто

Европейските регулатори настояват за по-строги капиталови изисквания за застрахователите, притежаващи криптовалути, което е значителна промяна в подхода на ЕС към дигиталните активи.

29.03.2025 19:05 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Панама представя нов цялостен крипто законопроект

Панама предприема смела стъпка към трансформацията си в регионален лидер във финтех областта, като представя цялостен законопроект, насочен към регулиране на криптовалутите и разширяване на блокчейн услугите.

28.03.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Сенатът отхвърли спорен крипто законопроект

Сенатът на САЩ гласува със 70 на 28 гласа за отмяна на IRS, което налагаше строги изисквания за отчитане на определени крипто компании, като изпрати мярката за одобрение от президента Доналд Тръмп.

27.03.2025 14:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.